Copa America. Guerrero wypunktował Boliwię, Peru w najlepszej czwórce

Hattrick Jose Paolo Guerrero zapewnił reprezentacji Peru zwycięstwo 3:1 w meczu ćwierćfinałowym Copa America z Boliwią. Na Los Incas w półfinale tych rozgrywek czeka już gospodarz imprezy ekipa Chile.

Dla napastnika Corinthians Sao Paulo to pierwsze bramki na tym turnieju, choć wystąpił wcześniej we wszystkich spotkaniach grupowych. Dzięki tym trafieniom były snajper klubów Bundesligi włączył się do walki o tytuł króla strzelców turnieju. Tyle samo bramek zdobył dotychczas gracz Juventusu Turyn – Arturo Vidal.

Bolivia vs Peru31-letni napastnik pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobył w 20. minucie, po uderzeniu głową. Świetnym dośrodkowaniem w tej sytuacji popisał się Juan Vargas. Guerrero dublet miał na swoim koncie już trzy minuty później. Wówczas nie zmarnował sytuacji sam na sam, wypracowanej mu przez kolegów po zespołowej akcji. Jeszcze przed przerwą zawodnik Corinthians miał okazję na kolejną zdobycz bramkową, ale tym razem trafił w słupek, a zaraz potem został zablokowany przez Cristiana Coimbrę.

Bolivia vs PeruPo przerwie La Verde zmienili nieco ustawienie. Maurico Soria, szkoleniowiec ekipy z Boliwii zrezygnował z nieskutecznej gry pięcioma obrońcami i wprowadził na boisko ofensywnych zawodników: Pablo Escobara oraz Damiana Lizio. Te roszady nie do końca przyniosły oczekiwany skutek. Wprawdzie zawodnicy z Boliwii mieli swoje okazję, ale co z tego skoro razili nieskutecznością. Podopieczni Ricardo Garecy kontynuowali swoją ofensywną grę. Dużo zamieszania z przodu robili szczególnie Claudio Pizarro i Jefferson Farfan, ale po ich akcjach piłka omijała bramkę przeciwników. Po raz kolejny swoich kolegów wyręczył za to Guerrero, który w 74. minucie skorzystał z błędu obrońców rywali i po przechwycie pokonał Romela Quinoneza strzałem z piętnastu metrów.

Honorowe trafienie dla Boliwii w 84. minucie wywalczył bardzo aktywny w tym spotkaniu Marcelo Moreno Martins, który nie pomylił się egzekwując rzut karny. Stały fragment gry sędzia podyktował po faulu Luisa Advinculi na Damianie Lizio. Przez stratę tej bramki Peru straciło szansę, aby pierwszy raz w historii zachować czyste konto w trzech spotkaniach Copa America pod rząd.

Ekipa Peru po raz drugi z kolei zagra w półfinale Copa America. Cztery lata temu udało im się wywalczyć trzecie miejsce.