Bundesliga. Trzy ciosy w drugiej połowie, zwycięstwo Borussi

Borussia Dortmund wygrała ligowe spotkanie na własnym stadionie z FC Nurnberg 3:0. Bramki dla wicemistrza Niemiec strzelali Hummels, Lewandowski i Michitarjan. Dla reprezentanta Polski była to już 15 bramka w sezonie.

Dortmundczycy całkowicie prowadzili grę na Signal Iduna Park ale nie potrafili wykorzystać żadnej ze stworzonych sytuacji, mimo, że okazję ku temu były dogodne. W piątej minucie Schmelzer wyłożył piłkę Piszczkowi ale Polak nie czysto trafił w piłkę, która przeleciała obok słupka. W 17 minucie doszło do niecodziennej sytuacji. Bramkarz gości złapał piłkę w polu karnym po podaniu swojego obrońcy i sędzia odgwizdał rzut wolny pośredni. Wystawioną piłkę uderzył Lewandowski jednak ta zatrzymała się na murze stojącym na linii bramki Nurnbergi. W 29 minucie odpowiedzieli goście. Pekhart stanął sam na sam z Weidenfellerem ale trafił w słupek. Pierwsza połowa skończyła się bezbramkowym remisem ze zdecydowanym wskazaniem na Borussie.

Po zmianie stron BVB dalej atakowała, tym razem skuteczniej. Już w 51 podopieczni Kloppa dopięli swego. Z boku pola karnego piłkę dośrodkował Sahin, tam najwyżej wyskoczył Lewandowski ale z jego strzałem jeszcze poradził sobie Schaefer. Interwencja bramkarza przyjezdnych była tak nie fortunna, że umożliwiła ona dobić piłkę do bramki wracającemu do składu gospodarzy po kontuzji Hummelsowi. Borussia prowadziła ale nie zwalniała tempa i trzynaście minut później było 2:0. Na szesnasty metr piłkę wyłożył Michitarjan, a Lewandowski  płaskim strzałem podwyższył prowadzenie dla „Żółto- czarnych”. Wynik spotkania ustalił Michitarjan, który w końcówce wślizgiem pokonał Schafera.

Borussia Dortmund- FC Nurenberg 3:0 (0:0)

Bramki: Hummels 51’, Lewandowski 64’, Michitarjan 83’.