Bundesliga. Trwa niemoc Bayernu, cenna wygrana BVB

Bayern Monachium przegrał na własnym stadionie z FC Augsburg 0:1 w meczu 32. kolejki Bundesligi. To już druga z rzędu porażka Bawarczyków w krajowych rozgrywkach. Ważne trzy punkty zdobyła za to Borussia Dortmund, która pokonała u siebie Herthę Berlin 2:0.

Bayern Monachium FC Augsburg 0:1 (0:0)
Raul Bobadilla 71′

Bayern w środę doznał wysokiej porażki z Barceloną w pierwszym starciu półfinałowym Ligi Mistrzów i mocno skomplikował sobie możliwość awansu do finału tych rozgrywek. Trener Pep Guardiola, mimo zapewnionego już tytułu mistrza Niemiec, w starciu z Augsburgiem desygnował do gry kilku zawodników, którzy grali z Dumą Katalonii.

W bramce Manuela Neuera zastąpił Pepe Reina. Hiszpan nie zaliczy jednak swojego występu do udanych. Już w 13. minucie dostał czerwoną kartkę po faulu na Raulu Bobadilli. Chwilę później na boisku musiał się więc pojawić Manuel Neuer.

Augsburg mógł wyjść na prowadzenie, ale Paul Verhaegh z rzutu karnego trafił w słupek. Przyjezdni wykorzystując osłabienie rywala atakowali, ale to Bayern mógł strzelić pierwszego gola w tym meczu. W 43. minucie sam na sam z Marwinem Hitzem znalazł się Robert Lewandowski, ale trafił w poprzeczkę.

W drugiej połowie przewagę osiągnęli podopieczni Pepa Guardioli, jednak to Augsburg zdołał strzelić bramkę. Trafienie na wagę trzech punktów zanotował w Bobadilla w 71. minucie. Monachijczycy doznali czwartej porażki z rzędu licząc wszystkie rozgrywki. Goście – dzięki tej wygranej – zajmują piątą lokatę w tabeli i są bardzo blisko awansu do Ligi Europejskiej.

***

Bayern: Pepe Reina – Mitchell Weiser, Dante, Jerome Boateng, Juan Bernat – Philipp Lahm (14′ Manuel Neuer), Bastian Schweinsteiger, Thiago Alcantara – Thomas Mueller (74′ Rafinha), Mario Goetze – Robert Lewandowski (74′ Claudio Pizarro)

Augsburg: Marwin Hitz – Paul Verhaegh, Hong Jeong-ho, Ragnar Klavan, Abdul Rahman Baba – Dominik Kohr, Daniel Baier – Alexander Esswein (32′ Tobias Werner), Markus Feulner, Halil Altintop (46′ Pierre-Emile Hoejbjerg) – Raul Bobadilla (83′ Sascha Moelders)

Żółte kartki: Dante, Rafinha (Bayern) oraz Hong Jeong-ho (Augsburg)

Czerwona kartka: Pepe Reina 13′ (Bayern)

Borussia Dortmund Hertha Berlin 2:0 (1:0)
Neven Subotić 9′ Erik Durm 47′

O udział w europejskich pucharach cały czas walczy Borussia Dortmund. Zawodnicy Juergena Kloppa chcieli wykorzystać straty punktów wyżej notowanych zespołów w tabeli: TSG 1899 Hoffenheim oraz Werderu Brema. Borussia podejmowała Herthę, która przegrała dwa ostatnie spotkania ligowe, a w dodatku słabo prezentuje się na wyjazdach.

Piłkarze BVB już od pierwszego gwizdka sędziego wypracowali przewagę na boisku i efektem takiej postawy okazał się gol zdobyty przez Nevena Suboticia w 9. minucie gry.

Dortmundczycy całkowicie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Wynik spotkania ustalił w 47. minucie inny defensor gospodarzy Erik Durm. W ekipie Juergena Kloppa w 72. minucie na murawie pojawił się wracający po kontuzji Łukasz Piszczek, zabrakło zaś kontuzjowanego Jakuba Błaszczykowskiego.

Borussia dzięki triumfowi nad Herthą awansowała na siódmą pozycję w tabeli i ma spore szanse na awans do Ligi Europejskiej.

***

Borussia D.: Mitchell Langerak – Erik Durm, Neven Subotić, Mats Hummels, Marcel Schmelzer (72′ Łukasz Piszczek) – Sebastian Kehl, Ilkay Gundogan – Henrich Mchitarjan, Shinji Kagawa (82′ Sven Bender), Kevin Kampl – Pierre-Emerick Aubameyang (67′ Ciro Immobile)

Hertha: Thomas Kraft – Peter Pekarik, Sebastian Langkamp, John Anthony Brooks (55′ John Heitinga), Marvin Plattenhardt – Per Ciljan Skjelbred, Fabian Lustenberger – Genki Haraguchi (84′ Ronny), Valentin Stocker, Nico Schulz – Salomon Kalou (46′ Sandro Wagner)

Żółte kartki: Sebastian Kehl, Neven Subotić (Borussia D.) oraz Genki Haraguchi, Per Ciljan Skjelbred, Fabian Lustenberger (Hertha)