Bundesliga. Skromne zwycięstwo Bayernu; wpadka BVB

Bayern Monachium minimalnym nakładem sił pokonał na wyjeździe Hannover 96 1:0 po golu Thomasa Muellera. Punkty w ostatnich minutach z starciu z FC Koeln stracili piłkarze Borussi Dortmund, którzy ulegli Kozłom 1:2. Ze strefy spadkowej wydostał się VfB Stuttgart. Drużyna Przemysława Tytonia niespodziewanie pokonała VfL Wolfsburg 3:1.

Hannover 96 vs FC Bayern MunichBayern nie zaliczył kolejnego spektakularnego zwycięstwa. Mimo przewagi od początku spotkania bramkę na wagę zwycięstwa dopiero w 40. minucie z rzutu karnego zdobył Thomas Mueller. Wcześniej doskonałe okazje zmarnowali Thiago Alcantara, Robert Lewandowski oraz Mueller. W znakomitej formie dzisiejszego wieczoru znajdował się Ron-Robert Zieler, który poza wpuszczonym golem z jedenastu metrów wyczyniał w bramce Hannoveru istne cuda. Gdyby nie postawa golkipera gospodarze z pewnością zostaliby zmiażdżeni przez Bawarczyków.

FC Cologne vs Borussia DortmundW spotkaniu na RheinEnergieStadion, gdzie miejscowe FC Koeln podejmowało Borussię Dortmund od pierwszej minuty w barwach gospodarzy mogliśmy oglądać Pawła Olkowskiego. Po przeciwnej stronie zaledwie na ławce rezerwowych usiadł Łukasz Piszczek. Spotkanie lepiej rozpoczęli podopieczni Thomasa Tuchela, którzy objęli prowadzenie już w 18. minucie. Kiedy wszystko zmierzało w dobrym kierunku i kibice powoli zaczynali świętować komplet punktów, poderwali się piłkarze miejscowych, którzy całkowici zmienili nastroje na trybunach. Najpierw do siatki trafił Simon Zoller, a w 90. minucie wynik spotkania na 2:1 ustalił Anthony Modeste i to drużyna Olkowskiego cieszyła się z trzech oczek.

VfB Stuttgart vs VfL WolfsburgDo wielkiej niespodzianki doszło także w Stuttgarcie. Piłkarze z tego miasta, tkwiący w strefie spadkowej, podejmowali VfL Wolfsburg. Faworyt był tylko jeden i wszystko rozpoczęło się zgodnie z oczekiwaniami, kiedy do siatki trafił Maximilian Arnold. Wilki nie cieszyły się jednak długo, bo już kwadrans później po golach Daniela Didaviego oraz Filipa Kosticia przegrywały 1:2. Wynik spotkania tuż po przerwie ustalił Didavi i sensacja stała się faktem. 90 minut na boisku w barwach zwycięskiej drużyny spędził Przemysław Tytoń.

Na półmetku ligowych zmagań tabeli pewnie przewodzi Bayern. Podopieczni Pepa Guardioli w rundzie jesiennej stracili raptem pięć punktów, a ich przewaga nad drugą Borussią powiększyła się po dzisiejszej kolejce do ośmiu oczek. Miejsca na podium podczas zimowej przerwy nie odda również rewelacyjnie spisująca się w obecnym sezonie Hertha Berlin, która w niedzielne popołudnie zmierzy się przed własną publicznością z FSV Mainz 05. W strefie spadkowej znajdują się natomiast zespoły Hannoveru 96 oraz TSG 1899 Hoffenheim.