Bundesliga. Ribery motorem napędowym Bayernu, Lewandowski bez rewelacji

Bayern Monachium wygrał na własnym stadionie z Eintrachtem Frankfurt 1:0 w meczu 28. kolejki Bundesligi. Bohaterem Bawarczyków został Franck Ribery, który trafił do siatki rywali w 20. minucie spotkania. Ze słabszej strony zaprezentował się Robert Lewandowski. Reprezentant Polski zapisał się do protokołu jedynie żółtą kartką.

Zgodnie z oczekiwaniami od pierwszego gwizdka przeważali gospodarze. W bramce czujny musiał być Lukas Hradecky, którego próbowali pokonać kolejno Robert Lewandowski, Thomas Mueller i Mario Goetze. Sztuka ta, w 20. minucie, udała Bayern Munich vs Eintracht Frankfurtsię Franckowi Ribery’emu. Francuz wbił do siatki piłkę odbitą przez Hradecky’ego po uderzeniu Goetze. 23-latek za wszelką cenę chciał udowodnić swoją przydatność drużynie i był najaktywniejszym zawodnikiem na boisku. Przyjezdni nie potrafili stworzyć realnego zagrożenia pod bramką rywali, a ci z kolei nie byli dzisiaj nad wyraz skuteczni, przez co pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem Bawarczyków.

Robert LewandowskiTuż po przerwie z rzutu wolnego w poprzeczkę przymierzył Xabi Alonso. Chwilę później szczęścia szukał Ribery, ale Francuz przegrał pojedynek z Hradeckym. Podopieczni Pepa Guardioli nie zdołali strzelić kolejnego gola, a goście nie stanowili dla nich większego zagrożenia. Egzamin zdała taktyka odcięcia od piłek Roberta Lewandowskiego, który nie zaprezentował się zbyt dobrze. Reprezentant Polski został zmieniony w 71. minucie przez Douglasa Costę. Ostatecznie mistrzowie Niemiec skromnie triumfowali 1:0.

Bayern, dzięki dzisiejszej wygranej, umocnił na pozycji lidera w ligowej tabeli. Nad drugą Borussią Dortmund zachował dystans pięciu punktów przewagi. Zespół Łukasza Piszczka, który rozegrał całe spotkanie, pokonał dziś przed własną publicznością Werder Brema 3:2. Eintracht zajmuje przedostatnie miejsce w stawce i jest zagrożony spadkiem do 2. Bundesligi.