Bundesliga. Rewelacyjny Dost dał wygraną Wolfsburgowi!

VfL Wolfsburg nie zamierza poddawać się Bayernowi w wyścigu o mistrzostwo Niemiec. Wilki wygrały u siebie z Herthą Berlin 2:1 (1:1) w spotkaniu 22. kolejki ligi niemieckiej. Gospodarzy do triumfu poprowadził znakomity wiosną Bas Dost, autor obu trafień dla swojej ekipy. Dzięki tej wygranej piłkarze Dietera Heckinga cały czas starają się dotrzymywać kroku liderowi z Monachium.

Zespół Dietera Heckinga w rundzie wiosennej Bundesligi spisuje się rewelacyjnie. Wygrał aż czterokrotnie, w tym z Bayernem Monachium. W dodatku w Lidze Europy jest już jedną nogą w 1/8 finału, po wygranej 2:0 ze Sportingiem Lizbona. Hertha wiosną zawodzi na całej linii. Ekipa ze stolicy kraju w czterech potyczkach ligowych po Nowym Roku tylko raz zdołała wywalczyć komplet punktów. Statystyki przemawiały zatem za ekipą VfL.

Wolfsburg bardzo szybko wyszedł w tym meczu na prowadzenie. W 10. minucie znakomitym podaniem popisał się Andre Schuerrle, który wypracował Basowi Dostowi sytuację sam na sam z bramkarzem rywali. Holender pokonał Thomasa Krafta i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Berlińczycy dość niespodziewanie wyrównali jeszcze w pierwszej połowie. Na listę strzelców w 30. minucie wpisał się Julian Schieber.

W drugiej połowie kibice dość długo czekali na trafienie dla gospodarzy. Doczekali się go w 74. minucie, a strzelcem gola okazał się nie kto inny, jak Dost. Snajper Wolfsburga w pięciu ligowych meczach rundy wiosennej zdobył tym samym aż dziewięć goli! Hertha nie potrafiła już odpowiedzieć na tę bramkę i Wilki wygrały to spotkanie 2:1. Tym samym drużyna Dietera Heckinga zachowuje miano niepokonanej u siebie w tym sezonie i dodatkowo umocniła się na drugim miejscu w tabeli Bundesligi. Ekipa z Berlina znajduje się zaś w strefie spadkowej.