Bundesliga. Pewne zwycięstwo Bayernu, „Olkowski Show”!

Bayern Monachium wygrał z Eintrachtem Frankfurt 4:0. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Thomas Mueller, a w samej końcówce gospodarzy dobił Xherdan Shaqiri. W innym meczu 11. kolejki Bundesligi Hoffenheim grało z Kolonią. Drużyna przyjezdnych zwyciężyła 4:3, a bohaterem Kozłów był Paweł Olkowski. Polak zdobył dwa, premierowe dla siebie gole w niemieckiej Ekstraklasie i zaliczył asystę.

Eintracht Frankfurt vs FC Bayern MunichBayern po ośmiu wygranych meczach i zaledwie trzech remisach przystępował do spotkania z Eintrachtem jako niekwestionowany faworyt. Podopieczni Pepa Guardioli od początku mocno atakowali bramkę gospodarzy. W 22. minucie Robert Lewandowski dobrym zagraniem uruchomił Riberiego. Ten mocno wbił piłkę w pole karne, a pierwszego gola w spotkaniu zdobył Thomas Mueller. Kolejne trafienia fałszywy napastnik Bayernu zanotował w drugiej połowie. W 64. minucie świetnie futbolówkę do Riberiego podał Lham. Francuz wyłożył piłkę Muellerowi, a ten nie miał problemu z umieszczeniem jej w siatce. Chwilę później „Super Thomas” skompletował hat-tricka, wykorzystując pojedynek sam na sam. Po trzeciej bramce z boiska zszedł wyraźnie zmęczony i bezproduktywny dziś Robert Lewandowski. W jego miejsce pojawił się Arjen Robben. Holender odegrał dużą role przy zdobyciu czwartego gola. Cztery minuty przed końcem Robben po indywidualnej akcji oddał piłkę Sebastianowi Rode. Ten uderzył na  bramkę Wiewalda. Na drodze futbolówki stanął jeszcze Shaqiri, który zmienił jej kierunek, co całkowicie zmyliło golkipera gospodarzy. 4:0 takim wynikiem zakończył się pojedynek we Frankfurcie.

1899 Hoffenheim vs 1. FC KolnMecz pomiędzy Hoffenheim, a Kolonią miał scenariusz rodem z filmów Hitchcocka. Już w 2. minucie gospodarze po bramce Szalaia wyszli na prowadzenie. Radość Wieśniaków nie trwała jednak długo. 180 sekund później błąd obrońców Hoffenheim wykorzystał Paweł Olkowski, który mocnym strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi. W 12. i 35. minucie gole znów strzelili goście – kolejno Lehmann oraz Ujah. Przy trafieniu Nigeryjczyka swój wkład miał Olkowski, który popisał się kluczowym podaniem. Jeśli ktoś na stadionie Rhein- Neckar Arena myślał, że to koniec meczu dla gospodarzy, to był w błędzie. Między 39., a 45. minutą dwie bramki zdobył Brazylijczyk Firmino i doprowadził do remisu. Druga połowa nie była tak emocjonująca, jak pierwsza. Dopiero 7 minut przed końcem regulaminowego czasu gry padł rozstrzygający gol. Bohaterem Kozłów został Paweł Olkowski. Były obrońca Górnika Zabrze minął jednego z graczy miejscowych i strzałem z serii „stadiony świata” pokonał Baumanna. W tym samym meczu wystąpiło jeszcze dwóch Polaków. W środku pola Hoffenheim zagrał Eugen Polanski. Po drugiej stronie na tej samej pozycji, do 61. minuty na boisku przebywał Adam Matuszczyk.

Eintracht – Bayern 0:4
T. Mueller 22’ 64’ 67’ X. Shaqiri 86’

Eintracht: Wiedwald – Chandler, Anderson, Russ, Oczipka – Medojević, Hasebe (90‘ Ignjovski) – Aigner (82‘ Piazon), Stendera (68‘ Kittel), Seferović – Meier

Bayern: Neuer – Rafinha, Boateng, Dante, Bernat – Lahm (72‘ Rode), Alonso – Mueller, Goetze, Ribery (76‘ Shaqiri) – Lewandowski (68‘ Robben)