Bundesliga. Nieprawdopodobny wyczyn Roberta Lewandowskiego!

Pięć bramek w ciągu 8 minut i 59 sekund – takim wyczynem popisał się Robert Lewandowski w hicie 6. kolejki niemieckiej Bundesligi. Polak zdemolował obronę VfL Wolfsburg, czym zapewnił swojej drużynie – Bayernowi Monachium – wygraną 5:1 nad wicemistrzem kraju.

Lewandowski pojawił się na murawie dopiero w drugiej połowie pojedynku z Wolfsburgiem, kiedy jego zespół przegrywał z wicemistrzem kraju 0:1. Pierwszego gola Polak ustrzelił w 51. minucie, kiedy nieporadnością w obronie „popisał się” Dante. W kolejnej akcji „Lewy” dopadł do piłki na 20. metrze i przymierzył nie do obrony zza pola karnego.

Gdy wydawało się, że Bayern spocznie na laurach, reprezentant Polski zagwarantował swoim kibicom teatr marzeń. W 55. minucie wykorzystał bierność defensywy wicemistrza kraju i dobił własne uderzenie w słupek. Chwilę później wykorzystał dogranie Douglasa Costy, a w 60. minucie pokonał Diego Benaglio efektownym strzałem z woleja po centrze Mario Goetzego.

Lewandowski wpisał się na stałe do historii Bundesligi. Do skompletowania hat-tricka Polak potrzebował pięciu minut i o 98 sekund poprawił wyczyn Michaela Toenniesa z 1991 roku. W ciągu siedmiu minut napastnik Bayernu zdobył cztery trafienia. To również najlepszy wyczyn w historii rozgrywek. Wcześniejszy rekord należał w tym wypadku do Martina Petrova (17 minut).

W 167 występach na boiskach Bundesligi „Lewy” wywalczył 99 bramek. W najbliższym spotkaniu mistrzów Niemiec z FSV Mainz piłkarz stanie przed szansą dołączenia do „klubu 100”. Polak byłby 50. zawodnikiem, któremu udałby się ten wyczyn.

W pozostałych spotkaniach drugą porażkę w bieżącym sezonie ponieśli piłkarze FC Koeln. Lepsza od popularnych Kozłów okazała się Hertha Berlin. Paweł Olkowski znalazł się w podstawowej jedenastce swojej drużyny. W 60. minucie został zmieniony. W tabeli z kompletem zwycięstw prowadzi Bayern. Druga ze stratą trzech punktów jest Borussia Dortmund, która ma jeszcze do rozegrania jedno zaległe spotkanie.