Bundesliga. „Lewy” strzela i daje zwycięstwo Bayernowi!

Bayern Monachium wygrał 2:1 z Hamburgerem SV w pierwszym spotkaniu 18. kolejki niemieckiej Bundesligi. Zwycięstwo Bawarczykom zapewnił Robert Lewandowski, który dwukrotnie zdołał pokonać Rene Adlera.

Po zimowej przerwie na stadiony wraca niemiecka Bundesliga. Piłkarską wiosnę rozpoczęło starcie Hamburgera SV z liderem – Bayernem Monachium.

bayern-hamburger-sv (1)Pierwsze fragmenty gry były bardzo spokojne. Żadna z drużyn nie potrafiła realnie zagrozić rywalowi. W 12. minucie zza szesnastki przymierzył Aaron Hunt. Piłka skozłowała przed Manuelem Neuerem, ale Niemiec zachował czujność i zaliczył udaną interwencję. Spotkanie nie było szczególnie emocjonujące. Kolejną wartą odnotowania akcję w 36. minucie przeprowadzili Bawarczycy. Rene Adler brutalnie sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Thomasa Muellera. Arbiter podyktował rzut karny, który na gola pewnym strzałem zamienił Robert Lewandowski.

bayern-hamburger-sv (2)Po zmianie stron szybko do remisu doprowadzili gospodarze. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Aaron Hunt. Wydawało się, że Xabi Alonso i Pierre-Michel Lasogga minęli się z piłką. Ostatecznie trącił ją ten pierwszy, a zaskoczony Manuel Neuer nie zdążył już interweniować. Kilka minut później było już 2:1. Na bramkę Rene Adlera uderzał Thomas Mueller, tor lotu futbolówki zmienił jeszcze Robert Lewandowski, dzięki czemu Polak dopisał na swoje konto kolejne trafienie. Chwilę później bliski szczęścia był David Alaba. Austriak przymierzył z rzutu wolnego, ale trafił w słupek.

Bayern jest liderem Bundesligi z ośmioma punktami przewagi nad drugą Borussią Dortmund. HSV plasuje się na 11. lokacie.