Bundesliga. „Lewy” liderem strzelców, Bayern lepszy od Augsburga

Bayern Monachium pokonał na wyjeździe FC Augsburg 3:1 w meczu 21. kolejki Bundesligi. Dwie bramki dla mistrzów Niemiec zdobył Robert Lewandowski, który wysunął się na czoło klasyfikacji strzelców rozgrywek.

Robert Lewandowski od początku roku znajduje się w rewelacyjnej formie. Na dziesięć bramek zdobytych przez Bayern od początku stycznia Lewy strzelił osiem.

W Augsburgu Polak pokonał Marwina Hitza już w 15. minucie, otwierając tym samym wynik spotkania. Po objęciu prowadzenia goście czekali na to, co zrobią rywale i sami nie kwapili się do ataku. Hitza próbowali pokonać Arjen Robben, Arturo Vidal i Lewandowski, ale każdemu z nich zabrakło szczęścia.

FC Augsburg vs Bayern MunichTuż po przerwie, typowym dla siebie zejściem do środka na lewą nogę, defensywę gospodarzy próbował zaskoczyć Robben, jednak piłka po strzale Holendra przeleciała nad poprzeczką. W 62. minucie Thiago Alcantara uruchomił Lewandowskiego tak, że ten stanął „oko w oko” z golkiperem miejscowych i nie miał problemów z podwyższeniem prowadzenia. Do siatki trafił także Thomas Mueller, który wykorzystał podanie Douglasa Costy. Kilka minut przed końcem meczu honor gospodarzy uratował Raul Bobadilla. Reprezentant Paragwaju uwolnił się spod opieki obrońców i uderzeniem przy słupku pokonał Manuela Neuera. Ostatecznie Bawarczycy triumfowali 3:1.

Bayern niezmiennie przewodzi stawce w Bundeslidze. Nad drugą Borussią Dortmund ma osiem oczek przewagi. Augsburg plasuje się na 14. pozycji.

Po dzisiejszych dwóch trafieniach liderem klasyfikacji strzelców został Robert Lewandowski. Polak uzbierał do tej pory 21 bramek i ma na koncie jedno trafienie więcej niż drugi Pierre-Emerick Aubameyang.

***

Skromnie, bo zaledwie 1:0 swój mecz wygrała Borussia Dortmund. Podopieczni Thomasa Tuchela pokonali na własnym stadionie ostatni w tabeli Hannover 96. Całe spotkanie w barwach BVB na prawej obronie tradycyjnie już rozegrał Łukasz Piszczek. W pełnym wymiarze czasowym w drużynie gości na boisku przebywał Artur Sobiech, który nie wykazał się niczym szczególnym.

Serię spotkań bez zwycięstwa do czterech przedłużyła Hertha BSC, która uległa na wyjeździe piłkarzom VfB Stuttgart. Dostępu do bramki gospodarzy skutecznie bronił Przemysław Tytoń, a spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla gospodarzy.

Na trzecie miejsce kosztem Herthy awansował Bayer Leverkusen. Aptekarze pokonali SV Darmstadt 2:1, choć po pierwszej połowie przegrywali 0:1. Gola na wagę trzech punktów w 77. minucie zdobył Julian Brandt.