Bundesliga. „Lewy” bohaterem Bayernu

Bramka zdobyta przez Roberta Lewandowskiego w wyjazdowym meczu przeciwko 1. FC Koeln dała zwycięstwo Bayernowi Monachium. Podopieczni Pepa Guardioli pokonali Kozły 1:0, a dla „Lewego” było to trafienie numer 25 w bieżących rozgrywkach Bundesligi. Polak pobił swój rekord zdobytych bramek w sezonie i umocnił się na czele klasyfikacji strzelców.

FC Koeln vs Bayern MunichRobert Lewandowski trafił do siatki już w 10. minucie. Kapitan reprezentacji Polski zdecydował się na uderzenie z siedemnastu metrów i strzałem przy słupku nie dał Timo Hornowi najmniejszych szans na udaną interwencję. Goście nie podkręcali tempa, ale utrzymywali się na połowie rywali i kontrolowali przebieg gry. Miejscowi nie potrafili przebić się pod bramkę Manuela Neuera, w efekcie czego kibice nie byli świadkami porywającego widowiska.

FC Koeln vs Bayern MunichPo przerwie odważniej zaatakowali gospodarze. Anthony Modeste wycofał piłkę do Leonardo Bittencourta, a ten przymierzył na bramkę Bayernu. Futbolówkę bez większych problemów zatrzymał jednak Manuel Neuer. Kwadrans przed końcem spotkania bliski szczęścia był Modeste. Francuz wygarnął piłkę z rąk Neuera, zdołał się obrócić i oddać strzał, ale na linii bramkowej skutecznie interweniował David Alaba. W samej końcówce swoją szansę miał jeszcze Lewandowski, ale były snajper Lecha Poznań nieznacznie spudłował.

Dzięki wygranej Bayern umocnił się na pozycji lidera w ligowej tabeli. Na siedem kolejek przed zakończeniem sezonu przewaga Bawarczyków nad drugą Borussią Dortmund nadal wynosi pięć punktów. Piłkarze Thomasa Tuchela pokonali na wyjeździe w niedzielne popołudnie Augsburg 3:1, a pełne 90 minut w drużynie gości rozegrał Łukasz Piszczek.

Na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców umocnił się Robert Lewandowski, który trafił do siatki po raz 25. w obecnym sezonie ligowym. Tym samym Polak pobił swój osobisty rekord. Do tej pory najwięcej goli zanotował w sezonie 2012/13.

Zwycięstwa odniosły również Hertha BSC i Schalke 04 Gelsenkirchen. Obie drużyny walczą o awans do Ligi Mistrzów. Berlińczycy pokonali 2:1 Ingolstadt, natomiast królewsko-niebiescy wygrali z piątą w tabeli Borussią Moenchengladbach. Źrebaki plasują się na 5. lokacie i również mają chrapkę na grę w Champions League.