Bundesliga. Lewandowski wciąż skuteczny, Bayern znów zwycięski

Robert Lewandowski strzelił bramkę w dzisiejszym wyjazdowym meczu Bayernu Monachium z Wolfsburgiem w 23. kolejce Bundesligi. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Bawarczyków 2:0. Polski napastnik – w bieżącym sezonie ligi niemieckiej – ma już na koncie 23 gole.

VfL Wolfsburg vs FC Bayern MunichLewandowski tradycyjnie pojawił się w wyjściowym składzie zespołu prowadzonego przez Pepa Guardiolę. W pierwszej połowie zarówno on, jak i pozostali gracze Bayernu nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze zorganizowaną defensywę gospodarzy, w której prym wiódł brazylijski duet Dante – Naldo. Piłkarze z Monachium mieli jednak olbrzymią przewagę i zdobycie prze nich bramki wydawało się tylko kwestią czasu.

VfL Wolfsburg vs FC Bayern MunichBawarczycy wyszli na prowadzenie w 67. minucie spotkania. Po zablokowanym przez obrońców strzale Roberta Lewandowskiego piłka trafiła pod nogi Kingsleya Comana, a ten skierował ją do bramki przeciwnika. Polski snajper doczekał się swojego trafienia w 74. minucie, kiedy to wykończył akcję Comana i Francka Ribery’ego.

Bayern ma na koncie 62 punkty i pewnie prowadzi w tabeli Bundesligi. W dniu wczorajszym FC Koeln mierzyło się na własnym stadionie z Herthą Berlin i przegrało 0:1.  Na ławce cały mecz spędził Paweł Olkowski.

W rozegranym dzisiaj spotkaniu VfB Stuttgart dość niespodziewanie uległo u siebie 1:2 zajmującemu ostatnie miejsce w ligowej tabeli Hannoverowi 96. W zespole gospodarzy pełne 90 minut rozegrał Przemysław Tytoń. Artur Sobiech z Hannoveru pojawił się na boisku w 88. minucie gry.