Bundesliga. Lewandowski kontynuuje strzelecki popis, Bayern rozbił BVB

Dwie bramki Roberta Lewandowskiego przyczyniły się do zwycięstwa Bayernu Monachium nad Borussią Dortmund 5:1 w spotkaniu 8. kolejki niemieckiej Bundesligi. Pozostałe trafienia dla Bawarczyków zdobyli Thomas Mueller i Mario Goetze. Podopieczni Pepa Guardioli z kompletem zwycięstw są liderami rozgrywek.

Bayern Munich vs Borussia DortmundTegoroczne „Der Klassiker” miało pokazać prawdziwą siłę Borussii Dortmund, która w tym sezonie nie podejmowała jeszcze rywala z europejskiej czołówki. Przed trudnym sprawdzianem zawodników z Bawarii miał postawić znajdujący się w wybornej formie strzeleckiej Pierre-Emerick Aubameyang. Jeszcze lepsze wrażenie na kibicach futbolu robi dyspozycja Roberta Lewandowskiego, którego rekord pięciu goli w niespełna dziewięć minut wstrząsnął piłkarskim światem.

Choć przewagę optyczną miał Bayern, kilkukrotnie pod ich pole karne zapędzali się goście. W 26. minucie daleką piłkę do Thomasa Muellera posłał Jerome Boateng. „Napadzior” mistrzów Niemiec oszukał wybiegającego z bramki Romana Burkiego i umieścił futbolówkę w siatce. Tragicznie dla BVB skończył się kontratak miejscowych, kiedy w szesnastce Henrich Mchitarjan nieprzepisowo zatrzymywał Thiago Alcantarę. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Mueller i podwyższył wynik na 2:0. Podopieczni Pepa Guardioli na chwilę stracili koncentrację, co perfekcyjnie wykorzystali przyjezdni. Centrę Gonzalo Castro na bramkę zamienił Pierre-Emerick Aubameyang.

Bayern Munich vs Borussia Dortmund Bayern Munich vs Borussia Dortmund

Już na początku drugiej odsłony przypomniał o sobie Robert Lewandowski. Polak otrzymał długie podanie od Boatenga i na tyle zmylił golkipera, że pozostało mu jednie dopełnić formalności. W 58. minucie „Lewy” wykończył perfekcyjne zagranie Mario Goetzego, czym pogrzebał nadzieję dortmundczyków na jakiekolwiek punkty. Chwilę później ochotę do gry gościom odebrał ich były zawodnik. Goetze miał sporo miejsca w szesnastce i płaskim uderzeniem dobił przeciwnika. Nokaut – 5:1!

W pozostałych pojedynkach sensacyjnie wysokim zwycięstwem FC Koeln zakończyło się starcie Kozłów z Schalke 04. Goście zaaplikowali rywalom z Gelsenkirchen trzy gole, nie tracąc przy tym żadnej, a 90-minutowy występ zanotował Paweł Olkowski. W trzecim dzisiejszym meczu Bayer Leverkusen zaledwie zremisował u siebie z Augsburgiem 1:1.