Bundesliga. Lewandowski z hat-trickiem, mocny początek Bayernu

Bayern Monachium od mocnego uderzenia rozpoczął nowy sezon Bundesligi. W 1. kolejce rozgrywek podopieczni Carlo Ancelottiego rozbili bowiem przed własną publicznością Werder Brema aż 6:0. Olbrzymi wkład w wygraną Bawarczyków miał Robert Lewandowski, który popisał się hat-trickiem.

Kapitan reprezentacji Polski po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w 13. minucie, gdy po prostopadłym podaniu od Francka Ribery’ego uderzeniem z ostrego kąta umieścił futbolówkę w bramce rywali. Z kolejnego gola „Lewy” mógł cieszyć się zaraz na początku drugiej połowy spotkania. Wówczas wykorzystał dośrodkowanie Thomasa Muellera z prawego skrzydła i strzałem z pięciu metrów dopełnił jedynie formalności.

Bayern Munich vs Werder Bremen

W 77. minucie Lewandowski skompletował hat-tricka. Tym razem sposób na Felixa Wiedwalda znalazł pewnie egzekwując rzut karny. Dla Polaka były to trafienia numer 122., 123. i 124 w niemieckiej Bundeslidze. Drogę do siatki rywali w dzisiejszym meczu znaleźli również Xabi Alonso, Philipp Lahm oraz Franck Ribery. Dla Carlo Ancelottiego był to więc wymarzony debiut na ławce trenerskiej Bayernu w ligowych rozgrywkach.