Bundesliga. Lewandowski bez korony, BVB w Lidze Europejskiej

Robertowi Lewandowskiemu nie udało się obronić tytułu króla strzelców ligi niemieckiej. Napastnik Bayernu Monachium zdobył bramkę w meczu 34. kolejki przeciwko FSV Mainz, jednak jedno trafienie nie wystarczyło, aby wyprzedzić w klasyfikacji najlepszych snajperów Alexandra Meiera z Eintrachtu Frankfurt. W dobrym nastroju z Borussią Dortmund pożegnał się Juergen Klopp. BVB zapewniło sobie miejsce w Lidze Europejskiej, dzięki wygranej przed własną publicznością z Werderem Brema 3:2.

Bayern Monachium FSV Mainz 2:0 (1:0)
Robert Lewandowski 25′(k.) Bastian Schweinsteiger 48′

Robert Lewandowski przed ostatnią serią spotkań miał trzy bramki straty do Alexandra Meiera. W starciu z FSV Mainz napastnik reprezentacji Polski strzelił gola z rzutu karnego w 25. minucie. Snajper Bawarczyków zaliczył również asystę przy trafieniu Bastiana Schweinsteigera w 48. minucie meczu. Podopieczni Pepa Guardioli przełamali passę ligowych porażek, ale seria gier bez punktów nie miała w tym przypadku żadnego wpływu na pozycję Bayernu w lidze. Monachijczycy bowiem zapewnili sobie tytuł mistrzowski już dużo wcześniej.

Borussia Dortmund Werder Brema 3:2 (3:1)
Shinji Kagawa 15′ Pierre-Emerick Aubameyang 17′ Henrich Mchitarjan 42′ – Levin Oztunali 26′ Theodor Gebre Selassie 85′

Borussia po bardzo dobrej rundzie wiosennej rzutem na taśmę zdołała wywalczyć miejsce w Lidze Europejskiej w przyszłym sezonie. Piłkarze Juergena Kloppa zmierzyli się na własnym stadionie z Werderem Brema, inną rewelacją wiosny. Bohaterem tej potyczki został Shinji Kagawa. Japończyk zdobył bramkę w 15. minucie, a potem asystował przy golach Pierra-Emericka Aubameyanga oraz Henricha Mchitarjana. Goście odpowiedzieli trafieniami Levina Oztunaliego oraz Theodora Gebre Selassie, ale to nie wystarczyło nawet do remisu. Zawodnicy Wiktora Skrypnyka kończą więc sezon na miejscu poza strefą pucharową.

1.FC Koeln VfL Wolfsburg 2:2 (1:2)
Yuya Osako 3′ Robin Knoche 61′(sam.) – Luiz Gustavo 8′ Ivan Perisić 15′

Drugie miejsce w tabeli Bundesligi przypieczętował Wolfsburg. Wilki zremisowały na wyjeździe z FC Koeln 2:2. Jako pierwsi, za sprawą Yuyi Osako, na prowadzenie wyszli gospodarze. Potem dwie bramki zdobyli podopieczni Dietera Heckinga. Wszystkie trafienia miały miejsce w przeciągu zaledwie ośmiu minut, a na listę strzelców wpisywali się kolejno: Luiz Gustavo oraz Ivan Perisić. Piłkarze Petera Stoegera nie poddawali się jednak i wyrównali 61. minucie. Początkowo wydawało się, iż gola strzelił Sławomir Peszko, jednak później bramkę zakwalifikowano jako gol samobójczy, autorstwa Robina Knoche. Remis nie skrzywdził żadnej z drużyn. Wolfsburg pozostał wiceliderem tabeli, co daje mu bezpośredni awans do Ligi Mistrzów. Koeln natomiast zakończyło sezon na 12. pozycji w rozgrywkach.