Bundesliga. Calhanoglu zrobił różnicę

Bayer Leverkusen wygrał 1:0 z Schalke 04 Gelsenkirchen w meczu 9. kolejki ligi niemieckiej. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył w 53. minucie Hakan Calhanoglu. Aptekarze awansowali na czwarte miejsce w tabeli i do lidera – Bayernu Monachium – tracą cztery punkty.

Bayer miał wyjątkową motywację do tego, aby zdobyć w tym pojedynku komplet punktów. W zeszłym sezonie dwukrotnie lepsi w potyczkach tych ekip okazywali się gracze z Gelsenkirchen. W bieżących rozgrywkach Schalke zawodzi w lidze, więc ekipa z Leverkusen wierzyła w zwycięstwo.

Pierwsza połowa nie przyniosła zbyt wielu emocji. Optyczną przeagę posiadali Aptekarze, ale ich próby nie zakończyły się zdobyciem bramki. Najwięcej problemów gościom sprawiali Hakan Calhanoglu oraz Karim Bellarabi.

W drugiej części gry gospodarze jeszcze bardziej dominowali na boisku. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 53. minucie sędzia podyktował rzut wolny dla Bayeru. Do piłki podszedł Calhanoglu i mierzonym uderzeniem ponad murem pod poprzeczkę wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Schalke po stracie gola ruszyło do ataku, ale nie zdołało stworzyć sobie dobrej okazji strzeleckiej. Ekipa z Leverkusen kończyła mecz w osłabieniu, po czerwonej kartce, którą w 85. minucie ujrzał Tin Jedvaj. Mimo to wynik spotkania nie uległ już zmianie.

Bayer z dorobkiem 16 punktów wskoczył na czwartą pozycję w lidze. Schalke z 11 punktami zajmuje 12. lokatę w rozgrywkach.

Bayer Leverkusen – Schalke 04 Gelsenkirchen 1:0 (0:0)

Calhanoglu 53′

Bayer: Leno – Donati, Toprak, Spahić, Wendeller – Bender, Reinartz (25′ Jedvaj) – Bellarabi (90+1′ Hilbert) Calhanoglu (82′ Papadopoulos), Son – Kiessling

Schalke: Faehrmann – Uchida, Ayhan, Hoewedes, Aogo – Hoeger (89′ Meyer), Neustaedter (70′ Kirchhoff) – Obasi (56′ Sam), Draxler, Choupo-Moting – Huntelaar

Czerwona kartka: Jedvaj 85′ (Bayer)