Bundesliga. BVB w strefie spadkowej, ale z wiceliderem na remis

Borussia Dortmund w ostatnim w tym roku meczu na własnym stadionie podejmowała VfL Wolsburg drugą obecnie siłę Bundesligi. Spotkanie obfitowało w wiele ciekawych sytuacji i zakończyło się remisem 2:2. Bramki dla gospodarzy zdobywali PierreEmerick Aubameyang i Ciro Immobile. Dla Wilków trafiali Kevin de Bruyne  oraz Naldo.

Każdy kibic BVB żyje nadzieją, że ta maszyna w końcu ruszy, więc każdy jej mecz budzi sporo emocji. Nie inaczej było tym razem. Borussia na własnym terenie podejmowała bowiem wicelidera niemieckiej ligi.

Borussia Dortmund vs VfL WolfsburgZawodnicy obu drużyn nie kazali długo czekać na spore emocje. Już po pierwszej akcji wicelidera Bundesligi powinni być 0:1. Vieirinha wyłożył piłkę na 12. metr do Kevina de Bruyne, ale ten uderzył wprost w Mitchella Langeraka, a przy dobitce spudłował. Kilka minut później to, co nie udało się Wilkom, udało się podopiecznym Juergena Kloppa. Z lewej flanki w szesnastkę precyzyjnie dośrodkował Ciro Immobile, a futbolówkę do siatki wślizgiem skierował Pierre-Emerick Aubameyang. W kolejnej części gry wyraźną przewage na boisku mieli goście, co udokumentowali już w 29. minucie. De Bruyne precyzyjnie przymierzył z rzutu wolnego z dwudziestu metrów i przyjezdni mogli cieszyć się z remisu. W końcówce pierwszej połowy tempo nieco spadło, a jedyną groźną sytuację stworzyli sobie gopodarze. Po świetnym dograniu Sebastiana Kehla, Ciro Immobile przegrał jednak pojedynek oko w oko z Diego Benaglio.

Borussia Dortmund vs VfL WolfsburgTuż po przerwie wspaniałą okazję zmarnował Vieirinha. Portugalczyka dokładnym zagraniem obsłużył Ivan Perisić, ale ten z kilku metrów uderzył wprost w Langeraka. Akcją zaczepną gościom odpowiedział Ciro Immobile. Z jego mocnym uderzeniem poradził sobie jednak Benaglio. Już chwilę później jeden z obrońców Wolfsburga musiał wybijać piłkę z linii bramkowej po strzale Matsa Hummelsa. W 76. minucie piłkarze Kloppa w końcu osiągnęli swój cel. Fatalną stratę zanotował Luiz Adriano, a futbolówka trafiła do Ciro Immobile. Włoch huknął na bramkę z 23. metra, nie dając szans na skuteczną obronę golkiperowi przyjezdnych. W końcówce punkt dla Wilków uratował Naldo, który skutecznie główkował po dograniu z rzutu rożnego Ricardo Rodrigueza.

Borussia z zaledwie piętnastoma oczkami na koncie zajmuje dopiero 16. miejsce (baraże o utrzymanie). Wolsburg plasuje się za plecami Bayernu Monachium z jedenastoma punktami straty.