Bundesliga. Wolfsburg przegrał w ostatniej minucie, Bayern obronił tytuł

VfL Wolfsburg przegrał na wyjeździe z Borussią Moenchengladbach 0:1 w meczu 30. kolejki Bundesligi. Gospodarze zwycięskiego gola zdobyli w ostatniej minucie spotkania. Porażka Wilków oznacza, iż mistrzem Niemiec po raz 25. w historii został Bayern Monachium, który na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu ma 15 punktów przewagi nad podopiecznymi Dietera Heckinga.

Dla obu klubów ta bezpośrednia potyczka miała bardzo duże znaczenie. Wolfsburg nie mógł przegrać, aby zachować jeszcze matematyczne szanse na dogonienie lidera z Monachium. Borussia w przypadku triumfu mogła wskoczyć na trzecią pozycję w tabeli, premiowaną bezpośrednim awansem do Ligi Mistrzów.

Pierwsze dwadzieścia minut gry należało do gospodarzy. Później inicjatywę na boisku przejęły Wilki, ale nie potrafiły one udokumentować swojej przewagi zdobyciem gola. Do przerwy kibice nie zobaczyli więc bramek.

Druga połowa to zdecydowana dominacja popularnych Źrebaków. Ekipa z Moenchengladbach wielokrotnie stwarzała zagrożenie pod bramką Diego Benaglio. Szwajcarski golkiper gości wykazał się sporym kunsztem, broniąc uderzenie Particka Herrmanna. Później niewiele do szczęścia brakowało Oscarowi Wendtowi. Gospodarze do końca walczyli o wygraną i ich trud został nagrodzony. W 90. minucie Fabian Johnson zgrał piłkę do Maxa Kruse, a ten zdobył zwycięską bramkę dla Borussii.

Triumf nad Wilkami pozwolił piłkarzom Luciena Favre awansować na ligowe podium. Źrebaki przeskoczyły w tabeli Bayer Leverkusen. Z rezultatu tego meczu najbardziej ucieszył się jednak Bayern Monachium, ponieważ Wolfsburg nie ma już szans na dogonienie Bawarczyków w Bundeslidze. Podopieczni Pepa Guardioli mogą więc świętować kolejny tytuł mistrzowski.