Bundesliga. Borussia Dortmund na dobre utknęła w strefie spadkowej

Borussia Dortmund przegrała ma wyjeździe z Werderem Brema 1:2 (0:1) w meczu 17. kolejki Bundesligi. Bramki dla gospodarzy strzelali Davie Selke oraz Fin Bartels. Wicemistrzowie Niemiec zdołali odpowiedzieć jedynie trafieniem Matsa Hummelsa. Ta przegrana zepchnęła drużynę Łukasza Piszczka i Jakuba Błaszczykowskiego na przedostatnie miejsce w tabeli.

Werder Bremen vs Borussia DortmundBorussia Dortmund przyjechała do Bremy po niezwykle cenne trzy punkty. Dlatego niespodzianką była pierwsza bramka zdobyta przez podopiecznych Viktora Skripnika już w 3 minucie gry. Wówczas Davie Selke pewnie wykorzystał podanie od Santiago Garcii i technicznym strzałem pokonał Mitchella Langeraka. Po bramce dającej prowadzenie, gospodarze cofnęli się do obrony, a Borussia zaczęła grać atakiem pozycyjnym. Mimo przewagi w posiadaniu piłki przez piłkarzy Juergena Kloppa, broniący się Werder, powinien zakończyć akcję w 26. minucie kolejnym golem. Na ich nieszczęście – Melvyn Lorenzen strzelił minimalnie niecelnie. Kilka minut później do głosu doszli goście. Pierre-Emerick Aubameyang dośrodkował w pole karne rywali,  a tam najwyżej wyskoczył Ciro Immobile, którego strzał zatrzymał się na stoperach w zielonych koszulkach. Do końca pierwszej połowy nie działo się już nic ciekawego i oba zespoły schodziły do szatni przy jednobramkowym prowadzeniu gospodarzy.

Werder Bremen vs Borussia DortmundDruga część spotkania przyniosła dość chaotyczną grę z obu stron. Szybciej sytuację opanowali bremeńczycy, którzy w 62. minucie zadali kolejny cios. Selke z dużą łatwością ograł Matsa Hummelsa i płasko zacentrował w kierunku Fina Bartelsa, a ten bez większych problemów umieścił futbolówkę w siatce rywali. W 69. minucie Hummels zrehabilitował się za straconą bramkę i efektownym „szczupakiem” pokonał Raphaela Wolfa. Kilka minut później Shinji Kagawa powinien był doprowadzić do wyrównania. Po mocnym uderzeniu Japończyka, piłka pofrunęła jednak dwa metry ponad bramką. Jak się później okazało, była to tak naprawdę ostatnia dogodna okazja wicemistrzów Niemiec do zdobycie gola. Jeszcze w doliczonym czasie gry gości mógł dobić Selke, lecz będąc w sytuacji sam na sam z Langerakiem, trafił tylko w słupek. Ostatecznie więć to piłkarze Werderu Brema mogli cieszyć się ze zdobycia kompletu punktów.

Po wygranej nad Borussią, piłkarze Werderu wskoczyli na 16. pozycję, zrównując się punktami z czternastym Hamburgerem SV oraz piętnastym VfB Stuttgart. BVB spadło zaś na przedostatnie miejsce i jeżeli SC Freiburg wygra jutro z Hannoverem, zespół Jurgena Kloppa przezimuje na ostatniej pozycji w tabeli Bundesligi.