Bundesliga. Bayern rozbił beniaminka, Wilki chcą dotrzymać kroku

Bayern Monachium, w mocno zmienionym składzie, bez większych problemów ograł na wyjeździe beniaminka z Darmstadt 3:0. Gole dla obrońców tytułu zdobyli Arturo Vidal, Kingsley Coman oraz Sebastian Rode. Broni nie składają jeszcze w Wolfsburgu, gdzie miejscowe Wilki wygrały z Herthą Berlin 2:0.

SV Darmstadt 98 vs FC Bayern MunichPep Guardiola na spotkanie z drużyną Darmstadt zabrał mocno odbiegający od podstawowego skład. Szansę na grę od pierwszej minuty dostali między innymi Mario Goetze, Kingsley Coman i Joshua Kimmich. Zgodnie z oczekiwaniami mistrzowie Niemiec szybko zdominowali rywali i jeszcze w pierwszej połowie trafili do siatki. Po przerwie w minutę dołożyli kolejne dwa trafienia i wszelkie nadzieje na sprawienie jakiejkolwiek niespodzianki przez gospodarzy przepadły. Bayern z kompletem zwycięstw na koncie zajmuje pozycję lidera, przynajmniej do meczu Borussii Dortmund, która po zmianie trenera spisuje się nienagannie i kroczy od wygranej do wygranej.

VfL Wolfsburg vs Hertha BSCTrzy punkty do swojego konta dopisali także piłkarze Wolfsburga. Wilki pokonały ligowego średniaka – Herthę, a obie bramki zdobył Bas Dost. Holender otworzył wynik spotkania na kwadrans przed końcem, a dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem ustalił rezultat, wykorzystując rzut karny. Wicemistrzowie Niemiec, pomimo gry w kratkę (zwycięstwo, remis, zwycięstwo, remis, zwycięstwo), plasują się na trzeciej lokacie, tuż za Bayernem i Borussią.