Bundesliga. Bayern o krok od mistrzostwa, Lewandowski tym razem bez gola

W 31. kolejce Bundesligi kolejny krok w stronę mistrzostwa Niemiec uczynił Bayern Monachium. Bawarczycy pokonali w Berlinie Herthę 2:0. Przez 84 minuty przebywał na boisku Robert Lewandowski. Zwycięstwo odniosła również Borussia Dortmund, która zwyciężyła na wyjeździe z VfB Stuttgart 3:0. Całe spotkanie w barwach BVB rozegrał Łukasz Piszczek, zaś w zespole gospodarzy Przemysław Tytoń.

Trener Pep Guardiola przed półfinałowymi meczami Ligi Mistrzów postanowił dokonać kilku zmian w podstawowym składzie, przede wszystkim w formacji defensywnej. Od pierwszej minuty zagrali więc Rafinha, Mehdi Benatia czy Serdar Tasci. Swoją szansę otrzymał również Mario Goetze.

Bayern rozegrał przeciętne zawody, ale i tak strzelił dwie bramki, nie tracąc żadnej. Na trafienie Bawarczycy musieli Hertha BSC vs. FC Bayern Munichjednak czekać aż do drugiej połowy. Wynik spotkania otworzył w 48. minucie bardzo skuteczny w ostatnim czasie Arturo Vidal. Drugiego gola pięknym uderzeniem w samo okienko bramki Herthy zdobył Douglas Costa. W wyjściowym składzie ekipy z Monachium pojawił się Robert Lewandowski. Polak tym razem nie wpisał się na listę strzelców, a w 84. minucie został zmieniony przez Javiego Martineza. Bayern postawił kolejny krok na drodze ku obronie mistrzostwa Niemiec. Jeśli podopieczni Pepa Guardioli w następnej kolejce pokonają Borussię Moenchengladbach, będą mogli świętować wygraną w lidze.

***

VfB Stuttgart vs Borussia DortmundTrzy punkty do swojego dorobku dopisała również Borussia Dortmund. Piłkarze Thomasa Tuchela triumfowali w Stuttgarcie 3:0. Pierwszą bramkę dla gości zdobył Shinji Kagawa w 21. minucie. Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył młodziutki Christian Pulisić. Gospodarzy dobił w 56. minucie Henrich Mchitarjan. W bramce gospodarzy pełne 90 minut rozegrał Przemysław Tytoń. Od pierwszej do ostatniej minuty w ekipie gości wystąpił natomiast Łukasz Piszczek. Borussia ma jeszcze matematyczne szanse na odebranie mistrzostwa Bayernowi, jednak są one już bardzo małe.

***

Do niespodzianki doszło w Wolfsburgu, gdzie miejscowy VfL rywalizował z broniącym się przed spadkiem Augsburgiem. VfL Wolfsburg vs. FC AugsburgWilki, które jeszcze nie tak dawno potrafiły u siebie pokonać Real Madryt (2:0), pierwszą bramkę straciły już w 1. minucie meczu. Defensywę gospodarzy zaskoczył Alfred Finnbogason. Goście po przerwie strzelili jeszcze jednego gola. Tym razem do siatki rywali trafił doświadczony Halil Altintop, a miało to miejsce w 57. minucie gry. Wolfsburg, który miał wielką szansę na awans do półfinału Ligi Mistrzów, w Bundeslidze rozczarowuje. Wilki zajmują bowiem dopiero 10. miejsce w tabeli i mają małe szanse na grę w europejskich pucharach w przyszłym sezonie.

***

Zaledwie jedenaście minut rozegrał w barwach FC Koeln Paweł Olkowski. Polski obrońca pojawił się na boisku dopiero w 79. minucie spotkania, kiedy Kozły prowadziły już z Darmstadt 4:1. Z powodu kontuzji w kadrze meczowej Hannoveru nie znalazł się z kolei Artur Sobiech. Jego drużyna zremisowała na wyjeździe z FC Ingolstadt 2:2 i ma już tylko matematyczne szanse na pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Niemczech.