Bundesliga. Bayern bez Lewandowskiego wciąż zwycięski

Bayern Monachium wygrał mecz rozgrywany w ramach 17. kolejki Bundesligi. Tym razem podopieczni Josepa Guardioli nie bez problemów, ale poradzili sobie z FSV Mainz 2:1 (1:1). W barwach Bawarczyków ze względu na lekki uraz nie wystąpił Robert Lewandowski.

Mecz rozpoczął się niecodziennie dla Bayernu, albowiem to Bawarczycy musieli gonić wynik. W 21. minucie kunsztem strzeleckim wykazał się  Elkin Soto.  Kolumbijczyk wykorzystał perfekcyjne zagranie Shinji Okazakiego które otworzyło drogę do bramki zawodników Mainz. Warto dodać że była to dopiero czwarta bramka stracona przez monachijczyków w bieżącym sezonie ligowym. Ekipa z południa Niemiec nie przebierała w środkach i na trafienie gospodarzy odpowiedziała tym samym. Już cztery minuty po straconym golu wyrównała za sprawą idealnego strzału z rzutu wolnego  Bastiana Schweinsteigera. Wynik remisowy w żadnym wypadku nie zadowalał zawodników Pepa Guardioli. Mainz nie dawało za wygraną – w 40 minucie sytuację sam na sam zmarnował Yunus Malli.

1. FSV Mainz 05 vs FC Bayern Munich

Druga połowa to juz znacząca przewga Bayernu. Gospodarze stawiali jednak silny opór. Zwycięska bramka padła zgodnie z upływem regulaminowego czasu gry. Strzelcem gola został niezawodny w tym sezonie Arjen Robben. Juan Bernat wyłożył piłkę Holendrowi, a temu nie zostało nic innego jak wbić ją do bramki.