Bundesliga. Bayer wygrał w Mönchengladbach

Bardzo ważne wyjazdowe zwycięstwo w meczu 20. kolejki Bundesligi odniósł Bayer Leverkusen. Aptekarze pokonali Borussię Mönchengladbach 1:0.

To spotkanie miało bardzo dużą wartość dla obu zespołów. Zarówno Borussia, jak i Bayer w tym sezonie walczą o awans do europejskich pucharów. Zespół z Leverkusen musiał zwyciężyć, aby obronić przewagę w tabeli nad goniącą ich Borussią Dortmund. Ekipa Źrebaków w przypadku wygranej miała szansę na zbliżenie się do miejsca w czołowej czwórce ligi, które daje możliwość gry o Ligę Mistrzów.

Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, co musiało bardzo rozczarować oba rywalizujące ze sobą zespoły.

Na jedyne trafienie kibice czekali do drugiej części spotkania. Decydująca akcja miała miejsce w 62. minucie. Zawodnik Bayeru Sidney Sam poprowadził piłkę prawą stroną, zbiegł do środka, a następnie dograł do Hueng Min- Sona. Koreańczyk uderzył tak precyzyjnie, że bramkarz gospodarzy Ter Stegen nie miał nic do powiedzenia. Pod koniec spotkania Borussia rzuciła się do ataku, ale wynik pozostał bez zmian.

Po tym spotkaniu zespół z Leverkusen jest wiceliderem rozgrywek z dorobkiem 43 punktów, zaś drużyna z Mönchengladbach zajmuję 5. lokatę z 33 punktami.

Składy:

Borussia: Ter Stegen- Wendt, Stranzl, Jantschke, Nordtveit- Arango (83. Younes), Xhaka (83. Mlapa), Kramer, Herrmann (67. Hrgota)- M. Kruse, Raffael

Bayer: Leno- Hilbert, Toprak, Spahić, Can- L. Bender, Rolfes, Castro- Sam (69. Derdiyok), Kiessling (90.Wollscheid), Son (81. Hegeler)