Bundesliga. Bawarski walec jedzie dalej, powrót „Lewangolskiego”

Bayern Monachium wygrał wyjazdowy mecz 22. kolejki Bundesligi z SC Paderborn 6:0 (2:0). Podopieczni Pepa Guardioli bez większego problemu rozprawili się z kolejnym rywalem i potwierdzili znakomitą formę. Polaków może cieszyć forma Roberta Lewandowskiego, który zaliczył w tym meczu dwa trafienia.

Bayern rozmontowywanie rywala rozpoczął już od początku spotkania, ale pierwsza bramka padła dopiero w 23 minucie. Arjen Robben precyzyjnym podaniem obsłużył Roberta Lewandowskiego. Polak z rywalizacji z golkiperem gospodarzy wyszedł zwycięsko i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Od tego czasu monachijczycy całkowicie zdominowali przeciwnika, który nie mógł nawet przejąć piłki. W 37. minucie dokładnie w pole karne dograł Franck Ribery, tam nosem snajperskim wykazał się Lewy i podwyższył na 2:0. Jedyną niespodzianką po pierwszej połowie było to, że Bayern wygrywał tylko dwoma golami.

Wszystko jednak zmieniło się w drugiej części rywalizacji. Bayern prowadził grę i miał widoczną przewagę, ale w zawiązywaniu bramkowych okazji czegoś brakowało. Worek z bramkami rozwiązał się w 63. minucie. Wtedy faulowany w polu karnym był Robben. Arbiter wyrzucił z boiska Floriana Hartherza, a do jedenastki podszedł sam poszkodowany. Holender strzałem tuż obok słupka pokonał bramkarza gospodarzy. Bawarczycy stwarzali kolejne sytuacje i chwilę później było 4:0. Ribery dostał przypadkowe podanie i z odległości około 15 metrów uderzył na bramkę nie dając szans Lukasowi Kruse. Przyjezdni grali jak z nut i sześć minut później tablica wyników wskazywała 5 bramek przewagi. Tym razem na liste strzelców wpisał się Mitchell Weiser. 21-letni skrzydłowy w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Paderborn. Rozbici gospodarze najchętniej zakończyli by tę strzelaninę, ale gracze w białych trykotach bawili się w najlepsze. Przeciwnika dobił genialny Robben, który do podania Ribery’ego dołożył nogę i ustalił wynik na 6:0!

Bayern w dwóch ostatnich meczach w lidze zdobył 14 goli i nie stracił żadnego. Bardzo dobry mecz w barwach Bawarczyków zagrał Robert Lewandowski.