Bundesliga. Borussia wciąż w dołku, Bayern wciąż bezlitosny

Borussia Dortmund zremisowała wyjazdowe spotkanie z SC Paderborn 2:2. Zawodnicy z zagłębia Ruhry wywalczyli zaledwie punkt, mimo tego, że po pierwszych 45 minutach wygrywali 2:0. W Bundeslidze pierwsze miejsce nieustannie okupuje Bayern. Bawarczycy tym razem pokonali Hoffenheim aż 4:0. Bramkę i asystę w tym meczu zaliczył Robert Lewandowski.

SC Paderborn – Borussia Dortmund 2:2 (0:2)
Lukas Rupp 60’ Mahir Saglik 82’ – Pierre-Emerick Aubameyang 12’ Marco Reus 45’

SC Paderborn vs Borussia DortmundPodopieczni Kloopa od początku dobrze radzili sobie na boisku. W 12. minucie świetnie Aubameyanga obsłużył Durm i było 1:0. Chwilę później wyrównać mógł Koc, jednak w sytuacji sam na sam trafił prosto w Weidenfellera. Dortmundczycy mieli wyraźną przewagę w posiadaniu piłki. Lepszą postawę w pierwszej połowie udokumentowali drugim golem autorstwa Marco Reusa. Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się. Wciąż dużo większą aktywność w ofensywie wykazywali gracze w żółtych koszulkach. Wszystko posypało się w 60. minucie. Wtedy to bramkę kontaktową precyzyjnym strzałem zdobył Rupp. Po chwili bardzo brzydki faul na Reusie wykonał Bakalorz. Gwiazdor BVB ucierpiał na tyle, że nie mógł kontynuować gry. W szeregach gości, po stracie swojego lidera, widać było nerwowość. Dziewięć minut przed końcem spotkania wyrównujące trafienie zdobył rezerwowy Saglik i w ten oto sposób Borussia zremisowała wygrany mecz.

***

Paderborn: Kruse – Harthez (81’ Saglik), Hunemeier (35’ Heinloth), Strohdiek, Rafa, Rupp, Stoppelkamp, Vrancić, Bakalorz, Ouali (46’Kachunga), Koc

Borussia: Weidenfeller – Piszczek, Subotić, Ginter, Durm, Gundogan, Kehl, Mchitarjan (87′ Ramos), Kagawa (58′ Grosskreutz), Reus (67′ Jojić), Aubameyang

Bayern Monachium – TSG 1899 Hoffenheim 4:0 (2:0)
Mario Goetze 23’ Robert Lewandowski 41’ Arjen Robben 81’ Sebastian Rode 87’

Bayern Munich vs 1899 HoffenheimBawarczycy przyzwyczaili swoich kibiców do tego, że nie ważne, kto stanie naprzeciw nim, to oni są faworytem spotkania. Tym razem mistrzom Niemiec sprzeciwić się chciało Hoffenheim. Popularne „Wieśniaki” broniły się dość długo. Ofensywnie usposobiony Bayern „napoczął” rywala dopiero w 23. minucie. Strzelcem gola Mario Goetze, który znakomicie przymierzył zza pola karnego. Na 2:0 podwyższył Robert Lewandowski. Akcję prawą stroną rozpoczął Robben. Holenderski pomocnik precyzyjnie dograł na głowę Polaka, któremu nie pozostało nic innego, jak skierować piłkę do bramki. Na kolejne gole kibicom zgromadzonym na stadionie w Monachium przyszło czekać do samej końcówki meczu. W 82. minucie świetnie klepką zagrali Lewandowski z Robbenem, a bezradnego bramkarza gości lobem pokonał ten drugi. Czy ten mecz na dobre zawiąże współprace między Polakiem, a Holendrem? Gwóźdź do trumny przyjezdnych wbił Robe, notując trafienie na 4:0.

***

Bayern: Neuer – Rafinha, Boateng (73′ Dante), Benatia, Bernat, Alonso, Robben, Mueller (59′ Rode), Goetze (77′ Schweinsteiger), Ribery, Lewandowski

Hoffenheim: Baumann – Beck, Bicakicić, Rudy, Modeste (70’ Schipplock), Firmino, Strobl, Schwegler, Elyounoussi (86’ Kim), Suele, Volland (70’ Szalai)