Borussia remisuje w Leverkusen z Bayerem, trzech Polaków na murawie!

Borussia Dortmund zremisowała na wyjeździe z Bayerem Leverkusen 2:2. Na trafienia Bendera i Castro podopieczni Juergena Kloppa odpowiedzieli golami Kircha i Reusa. Od pierwszych minut na boisku pojawili się Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek i Sebastian Boenisch.

Szansę na gola gospodarze mieli już w 6. minucie spotkania. Strzałem na dalszy słupek popisał się Stefan Kiessling. Końcówkami palców piłkę zdołał odbić Roman Weidenfeller. Chwilę później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego ten sam zawodnik trafił w poprzeczkę. Sytuację zdołał wykorzystać Lars Bender, który wpakował futbolówkę do siatki gości.

Borussia nie zamierzała rezygnować. W 29. minucie z rzutu wolnego dośrodkowywał Reus, a piłkę w bramce Leno głową umieścił Oliver Kirch. Remis nie utrzymał się długo. W kolejnej akcji Bayeru Son zagrał do Brandta, który dostrzegł nadbiegającego Castro. Niemiec nie dał szans Weidenfellerowi wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Po trzech minutach szansę na kolejne wyrównanie mieli Dortmundczycy. Ręką w polu karnym zagrał Roberto Hilbert, a sędzia bez skrupułów wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Marco Reus. Po chwili Niemiec stanął oko w oko z Leno, jednak nie zdołał pokonać bramkarza gospodarzy.

Drugą odsłonę od żółtej kartki rozpoczął Robert Lewandowski. Polak zasłużył na nią po tym, jak nakładką zaatakował Spahicia. Chwilę późnmiej role się odwróciły, a za faul na „Lewym” arbiter ukarał zawodnika z Leverkusen. Najlepszą okazję na odmienienie losów meczu gospodarze mieli w 72. minucie. Po podaniu Castro sam na sam z Weidenfellerem znalazł się Brandt, jednak górą okazał się golkiper z Dortmundu. Rozgrywający przeciętne zawody Robert Lewandowski został zmieniony przez Juergena Kloppa w 90. minucie. W jego miejsce na murawie pojawił się Julian Schieber.

Lepiej w drugiej połowie radzili sobie piłkarze Bayeru, jednak nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2, co na dwie kolejki przed końcem daje drużynie Schalke 04 minimalne szanse na wywalczenie wicemistrzostwa kraju. Borussia w tabeli Bundesligi jest druga z przewagą siedmiu punktów nad ekipą z Gelsenkirchen. Podopieczni Jensa Kellera jutro zmierzą się u siebie z Borussią Moenchengladbach.

W pozostałych dzisiejszych meczach Bayern Monachium pokonał u siebie Werder Brema 5:2. Po słabej pierwszej połowie piłkarze Guardioli przegrywali z gośćmi 1:2. W drugiej odsłonie trafienia Pizarro, Schweinsteigera i Robbena pozwoliły im na pewne zwycięstwo. 90 minut w barwach Hoffenheim rozegrał Eugen Polanski. Jego drużyna zremisowała przed własną publicznością z Eintrachtem Frankfurt 0:0.

Bayer Leverkusen – Borussia Dortmund 2:2 (2:2)
L. Bender 7’ G. Castro 35’ – O. Kirch 29’ M. Reus 39’ (k.)
Bayer: Leno – Hilbert, Toprak, Spahić, Boenisch – L. Bender, Can – Brandt (81’ Oztunali), Castro (81’ Rolfes), Son – Kiessling (84’ Derdiyok)
Borussia: Weidenfeller – Piszczek, Sokratis, Hummels, Grosskreutz – Kirch, Sahin – Jojić (83’ Hofmann), Mchitarjan (75’ Aubameyang), Reus – Lewandowski (90’ Schieber)

Bayern Monachium – Werder Brema 5:2 (1:2)
F. Ribery 20’ C. Pizarro 53’ 57’ B. Schweinsteiger 61’ A. Robben 74’ – T. Gebre Selassie 10’ A. Hunt 36’