Bobcats zaczarowali Gortata i Wizards

Koszykarze Charlotte Bobcats awansowali na 6 pozycję na wschodzie, pokonując na wyjeździe  drużynę Washington Wizards 94:88. Do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. Goście wygrali doliczony czas gry 7:1.

Wczorajszy mecz był bardzo ważny, jeśli chodzi o ostateczne rozstawienie w Play Off. Żadna z drużyn nie chce w pierwszej rundzie trafić na Miami albo Indiane, więc 6 miejsce jest bardzo pożądane. Aktualnie tę pozycj zajmują Bobcats. Washington jest 7.

Zawodnicy gospodarzy nie wyszli dobrze z szatni, bowiem goście przywitali ich runem 14:4 a po pierwszej kwarcie prowadzili już 31:18. Dopiero po przerwie Wizards zostali obudzeni i wrócili do gry. Poprowadził ich świetny Marcin Gortat. Polak zdobył po przerwie 19 punktów a na przełomie 3 i 4 kwarty trafił 6 rzutów, co pozwoliło zdominować strefę podkoszową.

Na 9.9 sekund przed końcem, Gortat zdobył punkty, dające Wizards prowadzenie. „Rysie” miały dużo czasu na odpowiedź. Odpowiedzieli. Dogrywka. Rzut za 3 jest coraz bardziej pożądany wśród trenerów, skautów i całego środowiska NBA. Wizards są 3 najlepszą drużyną pod względem skuteczności zza łuku. Bobcats 6 najgorszą. Wczoraj role się odwróciły.

Jedynym celnym rzutem z gry w dogrywce była daleka trojka Kemby Walkera. Reszta punktów po obu stronach to rzuty wolne. Bobcats zwyciężyli całą rywalizację z Wizards 3-1. W tej chwili bilans obu drużyn jest taki sam, ale tiebreaker dał „Rysiom” awans na 6 lokatę.

Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Marcin Gortat. Polak grał naprawdę świetnie. Spędził na parkiecie aż 44 minuty. W tym czasie rzucił 27 punktów na skuteczności 13/18, zebrał 14 piłek i zablokował 2 rzuty. W pewnych momentach meczu to on ciągnął Wizards. Oprócz Polaka, triple double zaliczył John Wall. Amerykanin zdobył 14 punktów, zebrał 12 piłek i rozdał 11 asyst.

Dla gości, najlepiej zagrał Al. Jefferson. Center „Rysi” rzucił 20 punktów i zebrał 18 piłek. Wtórował mu Kemba Walker, autor 17 punktów i 12 asyst.

Przed Bobcats historyczna szansa wejścia do Play Off, właściwie już są w fazie posezonowej. Czekamy na Play Off!