Biegi narciarskie. Norweskie podium w Drammen, nieudany start Polek

Maiken Caspersen Falla zwyciężyła ostatni w tym sezonie sprinterski bieg Pucharu Świata. Podium uzupełniły dwie inne Norweżki: Heidi Weng oraz Marit Bjoergen. Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec nie zdołały zakwalifikować się nawet do ćwierćfinału.

Falla przekroczyła linię mety niecałą sekundę przed koleżanką z reprezentacji. Na trzeciej pozycji, ze stratą 2,49 s bieg ukończyła liderka Pucharu Świata – Marit Bjoergen. Stawkę finału uzupełniły: kolejna z Norweżek – Ingvild Flugstad Oestberg, Szwedka Stina Nilsson oraz Słowenka Katja Visnar.

Zarówno Justyna Kowalczyk, jak i Sylwia Jaśkowiec nie przebrnęły kwalifikacji. Pierwsza ukończyła bieg na 31. pozycji. Do awansu zabrakło jej zaledwie 0,25 s. Druga uplasowała się na 33. miejscu z czasem o 0,38 s gorszym od Justyny.

W niedzielę w Oslo odbędzie się ostatnia konkurencja cyklu Pucharu Świata – bieg na 30 kilometrów stylem dowolnym. Kryształową Kulę zapewniła już sobie Marit Bjoergen.