Biathlon. Polki punktują, Eckhoff następczynią Berger

Trzy Polki zdobyły punkty w sprinterskim biegu biathlonistek rozegranym w szwedzkim Oestersund. Najlepsza z białoczerwonych okazała się Magdalena Gwizdoń, plasując się na 16. pozycji. Najszybsza na trasie była Tiril Eckhoff, która po raz pierwszy w karierze wygrała zawody Pucharu Świata.

Po zakończeniu kariery przez Torę Berger, młodsza Eckhoff była postrzegana jako następczyni swojej utytułowanej rodaczki. Petardę odpaliła już w drugich zawodach obecnego sezonu. Norweżka świetnie spisała się na trasie biegowej, a w odniesieniu premierowego zwycięstwa nie przeszkodziło jej jedno pudło na strzelnicy. Na drugim stopniu podium stanęła dziś Czeszka Veronika Vitkova, a trzecia była Kaisa Makarainen. Finka, dzięki piątej lokacie Darii Domraczewej objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Dwa nietrafione strzały w pozycji stojącej pozbawiły szans na miejsce w pierwszej dziesiątce Magdalenę Gwizdoń. Polka zajęła ostatecznie 16. lokatę. Punkty Pucharu Świata wywalczyły również Weronika Nowakowska-Ziemniak i Krystyna Guzik – odpowiednio 28. i 32.

Na jutro w Oestersund zaplanowano bieg pościgowy. We wcześniej rozegranym sprincie mężczyzn najlepszy okazał się Francuz Martin Fourcade. Ósmą pozycję wywalczył 40-letni Norweg Ole Einar Bjoerndalen. Łukasz Szczurek i Krzysztof Pływaczyk uplasowali się w okolicach 80. miejsca.