Biathlon. Makarainen poza zasięgiem, dobry start Moniki Hojnisz

Finka Kaisa Makarainen pewnie zwyciężyła w biathlonowym biegu na dochodzenie w Hochfilzen. Na podium stanęły także Jekaterina Głazyrina i Anais Bescond. Dobrze zaprezentowała się Monika Hojnisz, która finiszowała na 11. pozycji.

Sytuacja na trasie zmieniała się jak w kalejdoskopie. Kolejne strzelania przynosiły liczne przetasowania w stawce. Wyjątkiem była zwyciężczyni ostatniego sprintu – Kaisa Makarainen. Liderka Pucharu Świata pewnie prowadziła od startu do mety i po raz trzeci z rzędu stanęła na najwyższym stopniu podium. Jako druga 10-kilometrową trasę ukończyła Rosjanka Jekaterina Głazyrina ze stratą 34.4 sekundy. Trzecia, po zaciętej walce na ostatnich metrach z Olgą Podczufarową, finiszowała Anais Bescond (46.5 s. straty).

Świetnie w dzisiejszych zawodach zaprezentowała się Monika Hojnisz. Na strzelnicy spudłowała zaledwie jeden raz, dzięki czemu przebiła się aż na 11. pozycję. Jest to najlepszy wynik polskiego biathlonu w tym sezonie. Pozostałe Polki finiszowały pod koniec stawki. Magdalena Gwizdoń metę przekroczyła jako 36. Swoim występem najbardziej rozczarowała Weronika Nowakowska-Ziemniak. Startująca z 12. pozycji zawodniczka na pierwszym pomiarze czasu została sklasyfikowana na 8. miejscu, jednak potem było już tylko gorzej. Przy pierwszym strzelaniu 28-latka zaliczyła 3 pudła (razem 7 niecelnych prób), co w konsekwencji nie pozwoliło jej na osiągnięcie przyzwoitego rezultatu (39.).

Liderką Pucharu Świata pozostała zwyciężczyni dzisiejszego biegu Kaisa Makarainen (282 pkt.), która drugą Darię Domraczewą z Białorusi wyprzedza o 77 oczek. Podium klasyfikacji generalnej zamyka Walija Semerenko (192 pkt.). Najlepsza z Polek – Weronika Nowakowska-Ziemniak plasuje się na 23. lokacie (71 pkt.). Kolejne zajmują odpowiednio 29. (Magdalena Gwizdoń – 54 pkt.), 39. (Monika Hojnisz – 33 pkt.) i 45. miejsce (Krystyna Guzik – 24 pkt.).