Biathlon. Drugie złoto Kamili Żuk!

Kamila Żuk z drugim złotym medalem mistrzostw świata juniorów. Po sukcesie w biegu indywidualnym, tym razem Polka była najszybsza w sprincie.

Najpierw świętowaliśmy pierwsze złoto w tej kategorii wiekowej od 1973 roku. Dziś możemy powiedzieć, że polski biathlon doczekał się wielkiego talentu. 20-letnia zawodniczka o drugie złoto w Otepaeae miała rywalizować z Marketą Davidovą. Czeszka – po fatalnym strzelaniu – nie stanęła na podium biegu indywidualnego. Teraz miała okazję do rehabilitacji.

Na 7,5-kilometrowej trasie Kamila Żuk spudłowała tylko raz. Dwa błędy przytrafiły się jej najgroźniejszej rywalce. Davidova – mimo dobrego tempa w biegu – musiała pogodzić się ze srebrnym krążkiem. Do rewelacyjnej Polki straciła 26 sekund. Na najniższym stopniu podium stanęła bezbłędnie strzelająca Francuzka Myrtille Begue.

W gronie 70 zawodniczek 12. lokatę zajęła Natalia Tomaszewska, 31. była Kamila Cichoń, a 60. Paulina Pawliczek.

Na jutro zaplanowano bieg pościgowy. Jeśli Żuk po raz trzeci stanie na najwyższym stopniu podium, wyrówna osiągnięcie Dorothei Wierer. Włoszka – do tej pory – jako jedyna wywalczyła trzy indywidualne triumfy na tych samych mistrzostwach świata juniorów.