Biathlon. Domraczewa najlepsza w sprincie, Hojnisz znowu w czołówce

Zwycięstwem Białorusinki Darii Domraczewej zakończył się biathlonowy bieg sprinterski stylem dowolnym, który rozegrano w OsloHolmenkollen. Kolejny udany występ zanotowała Monika Hojnisz. Tym razem reprezentantka Polski zajęła siódmą pozycję.

Daria Domraczewa podczas sprintu w Oslo była w zasadzie poza zasięgiem rywalek. Koncertowe strzelanie w połączeniu z bardzo dobrym biegiem zapewniło jej już ósmą w bieżącym sezonie, a dwudziestą czwartą w karierze, wygraną w zawodach Pucharu Świata. Dzięki dzisiejszemu triumfowi Białorusinka została również nową liderką klasyfikacji generalnej całego cyklu.

Jako druga linię mety, ze stratą ponad 14 sekund, przekroczyła Niemka Laura Dahlmeier, natomiast najniższy stopień podium przypadł w udziale Francuzce Marie Dorin Habert. Dopiero na 24. pozycji sklasyfikowana została Finka Kaisa Makarainen.

Hojnisz

Po raz kolejny z dobrej strony zaprezentowała się Monika Hojnisz, która podobnie jak w czwartkowym biegu indywidualnym na 15 km, także w sobotę zaliczyła bezbłędne strzelanie (5. miejsce) i znowu uplasowała się w czołowej dziesiątce. Tym razem jednak Polka ustąpiła rywalkom tempem biegu, co w efekcie dało jej 7. lokatę. Przyzwoicie w Norwegii spisała się Weronika Nowakowska-Ziemniak. Nasza reprezentantka po pierwszej wizycie na strzelnicy była nawet druga, jednak wraz z każdym kolejnym kilometrem wyraźnie opadała z sił i ostatecznie zajęła 20. pozycję. Słabo wypadły pozostałe biało-czerwone – Krystyna Guzik oraz Karolina Pitoń zakończyły zmagania, odpowiednio na 50. i 82. miejscu.