Biathlon: Bezkonkurencyjna Soukalova, Nowakowska-Ziemniak 24

Czeszka Gabriela Soukalova wygrała bieg pościgowy kobiet na 10 kilometrów w niemieckim Ruhpolding, zaliczany do punktacji Pucharu Świata w biathlonie. Najlepsza z Polek – Weronika Nowakowska-Ziemniak była 24.

24-letnia Soukalova, która była bezbłędna na trasie 10-kilometrowego biegu pościgowego, zanotowała już trzecią wygraną w obecnym sezonie. Wcześniej triumfowała w biegach indywidualnych w Oestersund i w piątek w Ruhpolding. Drugą Norweżkę Torę Berger wyprzedziła o niespełna 10 sekund. Podium uzupełniła Finka Kaisa Makarainen, która do zwyciężczyni dzisiejszych zawodów straciła blisko 40 sekund.

Najwyżej z Polek sklasyfikowana została Weronika Ziemniak-Nowakowska, która ukończyła zawody na 24 pozycji ( 4 karne rundy). Dwie lokaty niżej uplasowała się Krystyna Pałka ( jedno pudło).

Magdalena Gwizdoń i Monika Hojnisz, które ukończyły bieg bez punktów, sklasyfikowane zostały kolejno na 41 i 49 miejscu.

Gabriela Soukalova umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Nad drugą Makarainen ma 46 punktów przewagi. Trzecia Berger traci do liderki 51 oczek. Najwyżej sklasyfikowaną Polką jest Krystyna Pałka, która utrzymała 14 pozycję.