Liga Mistrzów. Bayern zdeklasował Romę na Stadio Olimpico

Bayern Monachium rozbił aż 7:1 Romę w wyjazdowym meczu 3. kolejki grupy E piłkarskiej Ligi Mistrzów. Jedną z bramek dla zespołu mistrza Niemiec zdobył Robert Lewandowski. Wygrana podopiecznych Pepa Guardioli sprawiła, iż Bawarczycy powoli mogą już myśleć o awansie do 1/8 finału rozgrywek. Rzymianie mimo porażki zachowali drugą pozycję w grupie.

AS Roma po zdobyciu czterech punktów w starciach z CSKA Moskwa oraz Manchesterem City bardzo chciała urwać punkty faworytowi nie tylko grupy, ale i całej Ligi Mistrzów. Bayern mimo dwóch zwycięstw nie zachwycił swoim stylem gry. Nikt jednak raczej nie spodziewał się, iż ten mecz może mieć aż tak jednostronny przebieg.

Drużyna z Monachium dominowała na boisku już od pierwszego gwizdka sędziego. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Bawarczycy pierwszego gola zdobyli już w 9. minucie gry, a na listę strzelców wpisał się Arjen Robben. W 23. minucie na 2:0 dla podopiecznych Guardioli podwyższył Mario Goetze. Dwie minuty później trafienie zapisał na swoim koncie Robert Lewandowski. Polak wykorzystał dobre dośrodkowanie Juana Bernata. W 30. minucie gry czwartą bramkę dla zespołu mistrza Niemiec zdobył Robben. Asystę przy tym trafieniu zapisał na swoim koncie Lewandowski. Kibice w Rzymie przed przerwą zobaczyli jeszcze jednego gola. W 36. minucie rzut karny podyktowany za zagranie ręką Manolasa pewnie wykorzystał Thomas Mueller.

W drugiej części spotkania Bayern wyraźnie zwolnił tempo, pozwalając rywalom na tworzenie groźnych akcji podbramkowych. Roma to wykorzystała i w 66. minucie Gervinho skutecznie sfinalizował centrę Nainggolana. Zawodnik z Wybrzeża Kości Słoniowej w momencie oddania strzału znajdował sie na pozycji spalonej, ale sędzia nie zareagował. Przy wysokim prowadzeniu gości trener Guardiola wpuścił na boiako rezerwowych: Francka Riber’ego oraz Xerdana Shaqiriego. Zmiennicy zaznaczyli swoją obecność na murawie, strzelając po bramce. Najpierw skutecznością popisał się Francuz, a wynik meczu na 7:1 dla Bawarczyków ustalił reprezentant Szwajcarii.

Po dzisiejszym triumfie w Rzymie Bayern prowadzi w tabeli grupy E z kompletem 9 punktów. Roma jest wiceliderem z dorobkiem 4 punktów.

AS Roma – Bayern Monachium 1:7 (0:5)

Gervinho (66.) – Robben (8., 30.), Goetze (23.), Lewandowski (25.), Mueller (36. – karny), Ribery (76.), Shaqiri (80.)

Roma: De Sanctis – Torosidis, Manolas, Yanga-Mbiwa, Cole (46′ Holebas) – Pjanić, De Rossi, Nainggolan – Gervinho, Totti (46′ Florenzi), Iturbe.

Bayern: Neuer – Lahm, Boateng, Benatia, Bernat – Alaba, Alonso – Robben, Mueller (60′ Rafinha), Goetze (79′ Shaqiri) – Lewandowski (68′ Ribery).