Australian Open. Polak w finale debla juniorów!

Huber Hurkacz i Słowak Alex Molcan awansowali do finału juniorskiego debla wielkoszlemowego turnieju rozgrywanego w Melbourne. W półfinale pokonali faworytów Serba Miomira Kecmanovica i Amerykanina Michaela Mmoha 6.

Fantastyczny, zacięty pojedynek zakończył się wynikiem 7:6 (11-9), 6:7 (0-7), [2-10] dla Hurkacza i Molcana.

By ostatecznie rozstrzygnąć losy meczu tenisiści musieli walczyć w super tie-breaku. Grany jest zamiast dodatkowego seta, by urozmaicić widowisko, ale stawia kwestię zwycięstwa na szali 10 wygranych piłek.

W pierwszym secie oba duety grały bardzo równo. Świadczą o tym statystyki oraz wynik tie-breaka. Polak i Słowak przeważali nad rywalami w drugim podaniu i piłkach wygranych. Niestety, mieli również więcej niewymuszonych błędów. Ostatecznie partia padła łupem Amerykanina i Serba, którzy zachowali więcej zimnej krwi w kluczowym momencie i wygrali seta 7:6 (11-9).

Odsłona drugiej partii to również zacięta rywalizacja. Tym razem nasz rodak i jego partner posłali aż 21 piłek kończących (rywale tylko 7), wygrali również 11 piłek więcej niż Mmoh i Kecmanovic. Co ciekawe, na wielki aplauz zasłużyli faktem, że przy swoim pierwszym podaniu zdobyli 19 na 19 punktów (100%). W tym secie byli po prostu lepsi od rywali. Choć nie mogli ich przełamać to ostateczny cios zadali w tie-breaku, którego wygrali do zera.

Polsko-słowacka para utrzymała wspaniały serwis i z sześcioma „winnerami” na koncie nie dała szans rywalom w super tie – breaku, tym samym awansując do finału juniorskiego debla Australian Open.

To największe osiągnięcie Huberta Hurkacza w jego dopiero rozpoczynjącej się karierze.

W finale Hurkacz i Molcan zmierzą się z australijskim duetem – Jack Delaney i Marc Polmans.

***

Półfinał gry podwójnej juniorów:

Hubert Hurkacz (Polska, 8) / Alex Molcan (Słowacja, 8) – Miomir Kecmanović (Serbia, 3) / Michael Mmoh (USA, 3) 6:7(9), 7:6(0), 10-2