Australian Open. Janowicz wygrał z Monfilsem w 2. rundzie

Jerzy Janowicz pokonał rozstawionego z numerem 17. francuskiego tenisistę Gaela Monfilsa 6:4, 1:6, 6:7 (3-7), 6:3, 6:3 w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju Australian Open. Spotkanie trwało trzy godziny i osiem minut.

Kolejnym rywalem 44. w rankingu ATP Janowicza będzie grający w Melbourne z numerem 12. Hiszpan Feliciano Lopez.

Czwartkowym zwycięstwem łodzianin zrewanżował się będącemu 19. rakietą świata Monfilsowi za porażkę w ich jedynym wcześniejszym pojedynku. W ćwierćfinale wrześniowego turnieju ATP w Metz reprezentant „Trójkolorowych” wygrał w dwóch setach.

24-letni Polak powtórzył swoje najlepsze osiągnięcie z Australian Open. Do trzeciej fazy rywalizacji dotarł również w dwóch poprzednich startach.

***

Wynik meczu 2. rundy gry pojedynczej mężczyzn:

Jerzy Janowicz (Polska) – Gael Monfils (Francja, 17) 6:4, 1:6, 6:7 (3-7), 6:3, 6:3