ATP w Szanghaju. Janowicz po raz kolejny gorszy od Murray’a

Jerzy Janowicz zakończył swój udział w rozgrywanym w Szanghaju turnieju ATP World Tour Masters 1000. Polak przegrał dziś w meczu drugiej rundy rywalizacji z rozstawionym z „11” Brytyjczykiem Andym Murray’em  5:7, 2:6. Szkot w walce o ćwierćfinał zmierzy się z Davidem Ferrerem.

Jerzy Janowicz do tej pory mierzył się z Andym Murray’em czterokrotnie. Łodzianin tylko raz potrafił pokonać swojego dzisiejszego przeciwnika – miało to miejsce w trzeciej rundzie turnieju w Paryżu w 2012 roku. Kibicom jednak zapewne najbardziej zapadła w pamięć rywalizacja obu tenisistów w półfinale Wimbledonu z 2012 roku, niestety przegranego przez Polaka.

W pierwszym secie kluczową rolę odegrał serwis. Żaden z rywali nie oddał gema przy swoim podaniu aż do stanu 5:5. Ostatnie dwa punkty zdobył jednak Brytyjczyk, który zdołał przełamać naszego reprezentanta i tym samym triumfował w pierwszej partii 7:5.

W drugiej odsłonie meczu wyrównana walka trwała tylko do wyniku 2:1 dla Murray’a. Potem zawodnik z Wysp Brytyjskich kolejny raz wygrał podanie Janowicza, a następnie zdobył gema przy własnej zagrywce, wychodząc na prowadzenie 4:1. Łodzianina stać było jedynie na zdobycie drugiego punktu w partii. Końcówka seta należała już do Szkota, który wygrał tę odsłonę 6:2 i całe spotkanie 2:0.

Dla Andy’ego Murray’a była to 14 wygrana w historii jego startów w Szanghaju. Do tej pory Brytyjczyk przegrał tutaj tylko raz – z Serbem Novakiem Djokoviciem.

Andy Murray (Wielka Brytania, 11) – Jerzy Janowicz (Polska) 7:5, 6:2