Atletico odpowiedziało Realowi

Atletico Madryt wygrało z Cordobą 4:2 w meczu 10. kolejki Primera Division. Bohaterem stołecznej drużyny został Antoine Griezmann, który zdobył dwa gole. Tym zwycięstwem mistrzowie Hiszpanii odpowiedzieli na wysokie zwycięstwo Realu Madryt.

Zawodnicy stołecznego klubu aż do 44. minuty męczyli się ze zdobyciem bramki. Wtedy to Griezmann oszukał jednego z obrońców Cordoby, oddał strzał, a piłka jeszcze odbiła się od jednego z defensorów i całkowicie zmyliła bramkarza gości. Wcześniej bliski szczęścia byli Koke, którego strzał odbił się od poprzeczki. Przyjezdni skupiali się przede wszystkim na obronie, od czasu do czasu udało im się skontrować, ale ta taktyka do końca pierwszej połowy nie przyniosła skutku w postaci bramki.

Prawdziwe strzelanie na Vicente Calderon rozpoczęło się w drugiej połowie. W 53. minucie Cordoba doprowadziła do wyrównania. Goście wywalczyli rzut rożny, a dośrodkowanie na bramkę zamienił Nabil Ghilas, który trafił w samo okienko. Odpowiedź podopiecznych Diego Simeone była niemal natychmiastowa. Znów w roli głównej wystąpił Griezmann, który mocnym strzałem głową przełamał ręce Juana Carlosa. Madrytczycy poszli za ciosem. W 62. minucie swoje trafienie dołożył Mario Mandzukić. Chrwacki napastnik głową dobił piłkę do pustej bramki Cordoby. Po trzech strzelonych golach Atletico całkowicie kontrolowało przebieg gry. W 82. minucie padła kolejna bramka dla Rojiblancos i kolejna strzelona głową. Tym razem kunsztem wykazał się Raul Garcia, jednak to nie Hiszpanowi, a Pinillosowi został zaliczony gol samobójczy. Siedem minut później bramkę na otarcie łez zdobył Ghilas, ustalając wynik na 4:2 dla gospodarzy.

Atletico Madryt – Cordoba 4:2 (1:0)

Griezmann 44’ 57’ Mandzukić 62’ Pinillos 82’ – Ghilas 53’ 85’

Atletico Madryt: Moya – Juanfran, Godin, Miranda, Siqueira – Gabi (66′ Saul), Suarez, Koke, Turan (60′ Raul Garcia) – Griezmann (77′ Rodriguez), Mandzukić

Cordoba CF: Juan Carlos – Inigo Lopez, Bouzon, Pantić, Pinillos – Garai (77′ Abel Gomez), Luso, Cartabia, Fidel (67′ Fede Vico), Xisco (63′ Rossi) – Ghilas