Argentyna lepsza od Chorwacji w meczu towarzyskim

Piłkarska reprezentacja Argentyny wygrała 2:1 z Chorwacją w rozgrywanym dzisiejszego wieczoru spotkaniu towarzyskim. Bramki dla Albicelestes zdobyli Sergio Aguero oraz Lionel Messi. Drużyna z Bałkanów odpowiedziała trafieniem Anasa Sharbiniego.

Wicemistrzowie świata przystąpili do tego starcia w swoim optymalnym zestawieniu. Na uwagę zasługuje fakt, iż po trzech latach przerwy do argentyńskiej kadry powołany został Carlos Tevez, znakomicie spisujący się w Juventusie Turyn. Chorwaci, ze względu na ważny dla nich mecz eliminacyjny do Euro 2016 z Włochami, oszczędzali swoje największe gwiazdy. W związku z tym przeciwko Argentyńczykom nie wystąpili m.in. Luka Modrić, Ivan Rakitić czy Mario Mandzukić.

Mimo wystawienia w większości rezerwowego składu to podopieczni Niko Kovaca do przerwy prowadzili 1:0. Bramkę po zagraniu Mateo Kovacicia zdobył Anas Sharbini. Miało to miejsce już w 11. minucie gry.

Argentyna zdołała doprowadzić do remisu kilka chwil po rozpoczęciu drugiej części spotkania. W 49. minucie na strzał zdecydował się Cristian Ansaldi. Piłka uderzyła w rękę Sergio Aguero, co spowodowało zmianę toru lotu futbolówki, która zupełnie zaskoczyła golkipera Chorwatów Lovre Kalinicia. Napastnik Manchesteru City miał spory udział przy drugiej bramce dla swojej reprezentacji. To właśnie po faulu na nim arbiter podyktował rzut karny dla Albicelestes. Jedenastkę na gola zamienił Lionel Messi. Dla napastnika Barcy było to 45. trafienie w narodowych barwach. Podopieczni Gerardo Martino dominowali w drugiej połowie, ale nie potrafili zdobyć więcej goli. Ostatecznie Argentyńczycy ograli Chorwatów 2:1.

Argentyna – Chorwacja 2:1 (0:1)
S. Aguero 49′ L. Messi 57′ (k.) – A. Sharbini 11′

Argentyna: Romero – Zabaleta, Vergini, Fernandez, Ansaldi (77′ Silva) – Banega (71′ Pereyra), Mascherano, Perez – Messi, di Maria (77′ Lamela) – Aguero (62′ Tevez)

Chorwacja: Kalinić (89′ Vargić) – Vrsaljko, Lesković (84′ Mitrović), Jedvaj, Leovac – Sharbini (65′ Jajalo) – Milić (71′ Tomecak), Badelj, Kovacić (46′ Halilović), Antolić – Cop (84′ Rog)