Anglia: Manchester City gromi w Pucharze Ligi angielskiej

Machester City rozgromił na własnym stadionie West Ham United 6:0. Bohaterem meczu został Alvaro Negredo, autor hat-tricka.

Podopieczni Manuela Pellegriniego byli nie kwestionowanym faworytem w meczu z „Młotami”. Wielkie strzelanie na Etihad Stadium rozpoczął Negredo, który pewnie wykorzystał podanie od Yaya Toure. W 26 minucie Hiszpan powiększył swój dorobek po raz kolejny nie dając szans bramkarzowi West Ham’u. To nie był koniec karcenia bezradnej drużyny z Londynu, wynik 3:0 do przerwy ustalił Yaya Toure.

Strzelanie w drugiej części spotkania ponownie rozpoczął Negredo. Przy wyniku 4:0 City nie zwolniło tempa. Kolejne bramki w 61 i 89 minucie zdobył Edin Dzeko, który bez wątpienia wraca do formy strzeleckiej.

Manchester City wygrywa 6:0 i notuje kolejne wysokie zwycięstwo. Rewanż za dwa tygodnie w Londynie choć sprawa awansu jest już przesądzona.