227. El Clasico dla Realu! Królewscy sięgają po Puchar Króla!

Real Madryt pokonał w finale Copa del Rey Barcelonę 2:1. Na gola Angela di Marii Blaugrana odpowiedziała trafieniem Marca Bartry. Decydującą bramkę zdobył 85. minucie Gareth Bale. Dzisiejszy triumf jest 19. zwycięstwem Królewskich w historii Pucharu Króla.

Od pierwszych minut w ofensywie Los Blancos bardzo aktywny był Bale. Walijczyk dwukrotnie uderzał na bramkę Pinto, jednak ani razu nie zmusił golkipera Barcelony do interwencji. W 11. minucie Real objął prowadzenie. Odbiorem na własnej połowie popisał się Isco. Świetnym zagraniem zabłysnął Benzema, który dograł do wychodzącego na czystą pozycję Di Marii. Argentyńczyk po rękach bramkarza zdołał umieścić futbolówkę w siatce. Podopieczni Gerardo Martino zupełnie nie radzili sobie w ataku. Mimo, że utrzymywali się dłużej przy piłce, nie potrafili zagrozić bramce strzeżonej przez Ikera Casillasa. Najlepszą okazję w 42. minucie miał Messi, który otrzymał dobre podanie od Neymara. Strzał Argentyńczyka przeleciał jednak obok słupka. W pierwszej połowie nie brakowało kontrowersji. Agresywnie wobec siebie zachowywali się Pepe i Neymar. Obu piłkarzy arbiter ukarał żółtymi kartonikami.

Drugą odsłonę od mocnego uderzenia mógł rozpocząć Bale. Walijczyk minął Busquetsa i wpadając w pole karne uderzył w boczną siatkę bramki Pinto. Barcelona miała problemy z grającym pressingiem Realem. Pierwszą okazję strzelecką stworzyła dopiero w 65. minucie, gdy po strzale Bartry piłkę wypiąstkował Iker Casillas. Po chwili ten sam zawodnik doprowadził do wyrównania. Po rzucie rożnym głową wpakował piłkę do siatki Królewskich. Bardziej aktywni Los Blancos do końca chcieli przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Najpierw w słupek trafił Luka Modrić. W 85. minucie Jose Pinto skapitulował po akcji Bale’a. Walijczyk po samotnym rajdzie z własnej połowy wygrał pojedynek biegowy z Bartrą i zmieścił piłkę między nogami katalońskiego golkipera. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie, a ze swojego 19. triumfu w Pucharze Króla mogą cieszyć się Królewscy.

Rozgrywki Copa del Rey były jedną z nielicznych szans Blaugrany na sięgnięcie po piłkarski puchar w tym sezonie. Podopieczni Gerardo Martino wcześniej odpadli w Lidze Mistrzów, a przez porażkę z Granadą znacząco oddalili się od zwycięstwa w Primera Division.

Real Madryt – Barcelona 2:1 (1:0)
A. di Maria 11’ G. Bale 85’ – M. Bartra 68’
Real: Casillas – Carvajal, Ramos, Pepe, Coentrao – Alonso, Modrić, Di Maria (86’ Illarramendi) – Bale, Benzema (90’ Varane), Isco (88’ Casemiro)
Barcelona: Pinto – Alves, Bartra (86’ Sanchez), Mascherano, Alba (45’ Adriano) – Busquets, Xavi, Iniesta – Fabregas (60’ Pedro), Messi, Neymar