Ekstraklasa. Pogoń traci zwycięstwo w ostatnich minutach

Wielkie emocje w spotkaniu, które zarówno dla Pogoni, jak i dla Termaliki było okazją do „nowego początku”. Na rywalizacji z potencjalnie słabszym przeciwnikiem skorzystali goście. Losy widowiska rozstrzygnęły się w ostatnich minutach. Zwycięskiego gola dla piłkarzy z Niecieczy chwilę przed ostatnim gwizdkiem zdobył David Guba.

Ekstraklasa. Udany pościg Korony w Zabrzu

Przez większą część drugiej połowy piłkarze Górnika Zabrze dopisywali do swojego dorobku cenne trzy punkty. Wynik 3:1 był sporą zasługą Damiana Kądziora, autora dwóch trafień. Losy widowiska odwróciły się w ostatnich minutach, gdy najpierw kontaktowego gola wywalczył Goran Cvijanović, a kilka chwil później do remisu doprowadził Jacek Kiełb.

Ekstraklasa. Piast ratuje remis w doliczonym czasie gry

Remisem 2:2 zakończyło się spotkanie inaugurujące 13. kolejkę Lotto Ekstraklasy, w którym zmierzyły się Zagłębie Lubin oraz Piast Gliwice. Miedziowi byli blisko zgarnięcia kompletu punktów, jednak goście – za sprawą Joela Valencii – w doliczonym czasie gry zdobyli wyrównującą bramkę.

Liga Mistrzów. Bramkostrzelna batalia w Londynie; „Lewy” i „Teo” aktywni, ale bez gola

Wielkie emocje w Londynie. Piłkarze Chelsea i Romy zaserwowali nam dzisiaj spektakl z sześcioma golami. Wynik 3:3 zadowala obie strony w obliczu sensacyjnego remisu Atletico z Karabachem. Solidne występy odnotowali biało-czerwoni. Łukasz Teodorczyk ostro zabiegał o honorowego gola dla Anderlechtu w starciu z PSG (0:4). Roberta Lewandowskiego w polu karnym Celticu wyręczali koledzy.

Liga Mistrzów. Tottenham postawił się Realowi, City w bólach wygrywa z Napoli

W najciekawiej zapowiadającym się dziś meczu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów piłkarze Realu Madryt dość niespodziewanie zremisowali na własnym stadionie z Tottenhamem Hotspur 1:1. Z wygranej, choć odniesionej ze sporymi problemami, cieszył się natomiast Manchester City, który pokonał przed własną publicznością SSC Napoli 2:1.

FIFA. Polska zachowała szóstą pozycję

Piłkarska reprezentacja Polski zachowała szóste miejsce w najnowszym rankingu FIFA. To oznacza, że drużyna Adama Nawałki oficjalnie może być już pewna rozstawienia podczas losowania grup mistrzostw świata, które w przyszłym roku odbędą się w Rosji.

Polacy za granicą. Jeden płasko, drugi w okno, efekt ten sam – Kuba i Linetty trafiają do siatki

1450 dni – tyle Jakub Błaszczykowski czekał na swojego kolejnego gola na boiskach niemieckiej Bundesligi. Udało się w starciu z Bayerem Leverkusen, które jego Wolfsburg zremisował 2:2. Starszemu koledze dorównał Karol Linetty. W rywalizacji z Atalantą reprezentacyjny pomocnik pięknym trafieniem ustalił wynik spotkania na 3:1.

LM. Vive urwało punkt liderowi grupy B

Remisem 32:32 zakończyło się spotkanie 5. kolejki grupy B Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych, w którym PGE Vive Kielce podejmowało Telekom Veszprem. Mistrzowie Polski są pierwszą drużyną w tegorocznej edycji rozgrywek, która urwała punkty Węgrom. Dzisiejszy remis nie poprawił jednak sytuacji w tabeli zespołu z Kielc.

Ekstraklasa. W Warszawie panuje (Nie)zgoda

Przerwa reprezentacyjna dobrze podziałała na Legię Warszawa. Krytykowani za swoją formę mistrzowie Polski pokonali na własnym stadionie Lechię Gdańsk 1:0 w meczu 12. kolejki Lotto Ekstraklasy. Komplet punktów Wojskowym zapewnił Jarosław Niezgoda.