Liga Mistrzów. Gol „Lewego”; czerwień dla Ronaldo; skuteczni obrońcy tytułu

Robert Lewandowski po raz kolejny trafił do siatki w Lidze Mistrzów. Dzięki temu Polak wskoczył do czołowej „dziesiątki” najlepszych strzelców w historii tych elitarnych rozgrywek. Niezbyt udany debiut w europejskich pucharach w barwach Juventusu Turyn zaliczył Cristiano Ronaldo. Portugalczyk po trzydziestu minutach został ukarany czerwoną kartką. Komplet punktów zgarnęli obrońcy tytułu. Piłkarze Realu Madryt pokonali na Santiago Bernabeu AS Roma (3:0).

Liga Mistrzów. 21 goli na inaugurację, Polacy nie mieli powodów do zadowolenia

SSC Napoli zawiodło w Belgradzie, Lokomotiw dostał lanie od Galatasaray – to nie była udana inauguracja Ligi Mistrzów dla Piotra Zielińskiego, Arkadiusza Milika i Grzegorza Krychowiaka. W lepszych nastrojach boisko opuszczał Łukasz Piszczek, bo jego Borussia pokonała Club Brugge 1:0. Kamil Glik nie zdołał zatrzymać Diego Costy, za co Monaco zapłaciło porażką.

Liga Mistrzów. Neymar i Mbappe w cieniu Roberto Firmino

PSG już doścignęło Liverpool, ale nie przewidziało, że to geniusz Roberto Firmino rozstrzygnie dzisiejsze widowisko. W doliczonym czasie gry Brazylijczyk ośmieszył defensywę mistrza Francji, przymierzył w kierunku dalszego słupka i po chwili mógł cieszyć się z wygranej swojego zespołu 3:2.

MŚ siatkarzy 2018. Cichy bohater – Jakub Kochanowski

Kiedy w trzecim secie przy stanie 19:21 skutecznym blokiem na Michale Kubiaku popisał się Saeid Marouf, sytuacja Polaków zaczęła się nieco komplikować. Chwilę później w polu serwisowym pojawił się jednak Jakub Kochanowski. Młody środkowy pozostał na zagrywce już do końca meczu…

Liga Mistrzów. Najważniejsze rozgrywki klubowe wracają do gry!

Po blisko trzymiesięcznej przerwie powraca piłkarska Liga Mistrzów. Najważniejszego klubowego trofeum – już po raz trzeci z rzędu – będą bronić zawodnicy Real Madryt, ale tym razem bez Cristiano Ronaldo. Ciekawie zapowiada się już pierwsza kolejka rozgrywek. W grupie C dojdzie do prawdziwego hitu, Liverpool podejmie Paris Saint-Germain.

MŚ siatkarzy 2018. Iran pokonany! Trwa zwycięski marsz Polaków!

Najpierw były dwa gładko wygrane sety, a później piorunujący finisz. Kiedy w trzeciej partii w polu zagrywki pojawił się Jakub Kochanowski, do odrobienia były jeszcze dwa oczka. Jednak nasz środkowy nie przestawał serwować. Mistrzowie świata wywalczyli sześć punktów z rzędu i ostatecznie wygrali 25:22 i 3:0 w całym meczu.

Polacy za granicą. Krzysztof Piątek znowu trafił!

O niemałym bólu głowy może mówić trener reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek. Polscy snajperzy nie zwalniają tempa. Dziś do siatki trafił Krzysztof Piątek, a jego Genoa CFC okazała się lepsza od Bologny. Remis dla Chievo w wyjazdowym starciu z Romą uratował Mariusz Stępiński.