MŚ 2017. Polacy w końcu z wygraną, Adam Morawski bohaterem biało-czerwonych

Polscy szczypiorniści po trzech porażkach z rzędu odnieśli pierwsze zwycięstwo na mistrzostwach świata we Francji. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa pokonali Japonię 26:25 w meczu 4. kolejki grupy A. Znakomite zawody rozegrał bramkarz naszej reprezentacji Adam Morawski, który swoimi interwencjami znacząco przyczynił się do wygranej biało-czerwonych.

MŚ 2017. Koniec marzeń o 1/8 finału

Nie tak miała wyglądać przygoda młodych polskich szczypiornistów z mistrzostwami świata we Francji. Biało-czerwoni przegrali trzeci mecz z rzędu i stracili szanse na występ w 1/8 finału turnieju. Dziś ulegli Rosjanom 20:24.

Drugie zwycięstwo Kamila Stocha w Wiśle

Kamil Stoch wygrał niedzielny konkurs Pucharu Świata w Wiśle-Malince. Polak umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej cyklu. W rundzie finałowej znalazło się trzech biało-czerwonych. Piąty był Maciej Kot, a jedenasty Piotr Żyła.

Prezydent A. Duda: To jest prawdziwy team

„To jest prawdziwy team. To jest grupa ludzi, którzy razem pracują, razem trenują, rozumieją się. Oczywiście, zawsze w drużynie jest jakaś rywalizacja. To jest taka rywalizacja przyjacielska, serdeczna” – tak o postawie polskich zawodników w tegorocznym Pucharze Świata mówił po niedzielnym konkursie w Wiśle prezydent Andrzej Duda.

PŚ w Wiśle. Nie ma mocnych na Stocha! Polak znów wygrywa!

Kamil Stoch odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu w zawodach zaliczanych do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Po wygranych w Bischofshofen i wczoraj w Wiśle, dziś Polak ponownie okazał się najlepszy na skoczni im. Adama Małysza. Drugie miejsce zajął Daniel Andre Tande, a trzecie Domen Prevc.