Ekstraklasa. Piast wygrywa po raz piąty z rzędu

Piast Gliwice umacnia swoją pozycję na ligowym podium. Podopieczni Waldemara Fornalika pokonali przed własną publicznością Miedź Legnica 2:1 w meczu 26. kolejki Lotto Ekstraklasy. Tym samym zwyciężyli w piątym kolejnym spotkaniu i mają już pięć punków przewagi nad czwartą w tabeli Pogonią Szczecin.

Ekstraklasa. Bez bramek w Lubinie

Bezbramkowym remisem zakończyło się starcie Zagłębia Lubin z Arką Gdynia w ramach 26. kolejki Lotto Ekstraklasy. Podział punktów sprawił, że Miedziowi wypadli z czołowej „ósemki” tabeli.

[KOMENTARZ] Ekstraklasa. Temperatura wrzenia – derby Krakowa najgorętsze od lat

Romantyczna historia z powrotem Jakuba Błaszczykowskiego, uwolnienie Wisły spod władzy Sharksów, ekstraklasowy rekord sprzedanych karnetów na stadion przy Reymonta. Z drugiej strony jeden z najlepszych polskich trenerów, pod wodzą którego Pasy zaczęły grać skuteczną do bólu piłkę, pucharowe ambicje i chęć odegrania się za trzy ostatnie porażki. Tak dzisiaj wyglądają najgorętsze derby w Polsce – derby Krakowa.

Formuła 1. Kubica ostatni wśród tych, którzy dojechali do mety

Robert Kubica szybko musiał zapomnieć o ściganiu. Zaraz po starcie korzystał z pomocy mechaników po kolizji z Pierre Gaslym. Był dublowany przez kolejnych kierowców, w tym także przez swojego partnera z Williamsa. Polak, który wraca do Formuły 1, ukończył GP Australii na 17. pozycji. Wygrał Fin Valtteri Bottas.