FIFA World Cup 2018. Droga „Orłów Nawałki” do Rosji

Dwadzieścia pięć punktów, osiem zwycięstw i pierwsze miejsce w eliminacyjnej grupie E – tak w wielkim skrócie przedstawiała się droga reprezentacji Polski do mistrzostw świata w Rosji. Gra zespołu opierała się głównie na skuteczności Roberta Lewandowskiego, który w trakcie kwalifikacji zdobył aż szesnaście goli i to on, jakkolwiek wyniośle by to nie zabrzmiało, wprowadził biało-czerwonych na mundial.

Ekstraklasa. Carlitos królem strzelców

Carlitos Lopez z Wisły Kraków sięgnął po tytuł króla strzelców Lotto Ekstraklasy. Hiszpan – choć w ostatniej kolejce nie trafił do siatki – do końca mógł czuć na swoich plecach oddech Igora Angulo. Do triumfu wystarczyły 24 trafienia. Jedno mniej zapisał przy swoim nazwisku napastnik Górnika.

Ekstraklasa. Legia mistrzem w atmosferze skandalu

Pseudokibice nie mieli dziś litości dla zawodników. Fanatycy Lecha Poznań wybiegli na murawę i przerwali spotkanie z Legią Warszawa przy wyniku 0:2. Wojskowi sięgnęli po mistrzostwo Polski. Później rezultat na 3:0 (walkower) dla gości zweryfikowała Komisja Ligi. Wicemistrzostwo kraju – po wygranej 2:1 nad Wisłą Płock – przypieczętowała Jagiellonia.