LM. Zaskakująca porażka Vive

Piłkarze ręczni Vive Kielce ponieśli drugą z rzędu, a czwartą w ogóle porażkę w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Obrońcy trofeum przegrali z Celje Pivovarna Lasko 33:34, mimo że osiem minut przed końcem prowadzili różnicą trzech goli.

Polacy za granicą. Fenomenalny Piszczek, skuteczny Lewandowski

Łukasz Piszczek w dużym stopniu przyczynił się do wysokiego zwycięstwa Borussii Dortmund nad VfL Wolfsburg (3:0). „Piszczu” zapisał na swoje konto bramkę i asystę. Do siatki trafił także Robert Lewandowski. Gol kapitana reprezentacji Polski zapewnił Bayernowi Monachium remis w starciu z Herthą BSC (1:1).

Ekstraklasa. Rezerwowy zapewnił Śląskowi trzy punkty

Śląsk Wrocław pokonał 1:0 przed własną publicznością Wisłę Kraków w sobotnim meczu 22. kolejki piłkarskiej Lotto Ekstraklasy. Zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył w 76. minucie Joan Angel Roman. Wygrana pozwoliła podopiecznym Jana Urbana awansować na 11. miejsce w tabeli.

LM. Ważne zwycięstwo Nafciarzy

Orlen Wisła Płock uczyniła milowy krok w kierunku awansu do TOP 16 EHF Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Nafciarze pokonali przed własną publicznością Bjerringbro Silkeborg 28:25. W tabeli grupy A ich przewaga nad mistrzami Danii wzrosła do czterech punktów.

Ekstraklasa. Rzut karny uratował Termalikę

Do 94. minuty piłkarze Lechii Gdańsk prowadzili na wyjeździe z Bruk-Bet Termaliką 1:0. Losy pojedynku rozstrzygnęło zagranie ręką we własnej szesnastce przez Mario Malocę. Sędzia wskazał na „wapno”, a rzut karny wykorzystał Vladislavs Gutkovskis.