XIV Pielgrzymka RRM na Jasną Górę: Słowo pozdrowienia


Pobierz Pobierz

Ekscelencjo, najdostojniejszy księże arcybiskupie, wraz z księżmi biskupami koncelebransami. Drodzy gospodarze tego świętego miejsca, Ojcowie Paulini, bracia w powołaniu kapłańskim i zakonnym, siostry zakonne, czcigodni panowie i panie pełniący odpowiedzialne posługi społeczne w naszej Ojczyźnie. Kochana Rodzino Radio Maryja zebrana tutaj, w narodowym sanktuarium i łącząca się z nami poprzez fale radia i TV Trwam. Jest dla mnie wielką radością i zaszczytem – w imieniu własnym i całej Rodziny Radia Maryja i zakonnej redemptorystów posługujących w Radiu Maryja i TV Trwam – w tym świętym miejscu, w domu Matki Bożej, Królowej Narodu Polskiego, pozdrowić uczestników XIV Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja.

To liturgiczne spotkanie pod przewodnictwem ks. abp. Sławoja Leszka Głódzia tym razem ma szczególne znamiona. Ksiądz arcybiskup oficjalnie, jako przewodniczący Rady Episkopatu do spraw Środków Społecznego Przekazu, w imieniu całej Konferencji Episkopatu Polski przewodniczy dzisiaj naszemu wspólnotowemu dziękczynieniu Bogu całej oddanej rzeszy Rodziny Radia Maryja za wszelkie otrzymane łaski, a szczególnie za to, co wydarzyło się w Polsce w ostatnich miesiącach wobec Radia Maryja. Oto w klimacie niegasnących medialnych ataków na Radio Maryja i Telewizję Trwam, kiedy to niektórzy złośliwie wysyłali Ojca Dyrektora na misje do Afryki, kiedy media w Polsce i za granicą chciały skłócić zgromadzenie zakonne redemptorystów z pasterzami Kościoła w Polsce, Konferencja Episkopatu Polski na czele z jej przewodniczącym ks. abp. Józefem Michalikiem wzięła w obronę te dzieła powstałe – ufamy – za Bożym natchnieniem. W tym miejscu, w Częstochowie, pod macierzyńskim płaszczem Królowej Polski, dnia 3 maja w oficjalnym komunikacie stwierdzono, biskupi jako pasterze Kościoła wyrazili uznanie i podziękowanie za wielką pracę ewangelizacyjną prowadzoną przez Radio Maryja. Kilka tygodni później, w klimacie błogosławionej pielgrzymki Ojca Świętego Benedykta XVI do naszej Ojczyzny, księża biskupi dnia 23.06.2006 r. w czasie zebrania Konferencji Episkopatu Polski w Gnieźnie i Poznaniu przyjęli statut Radia Maryja oraz tekst umowy między konferencją Episkopatu Polski a Warszawską Prowincją Redemptorystów. Jest to pierwsza umowa regulująca relację Episkopat a media katolickie. Świadoma tego, co się stało, Rodzina Radia Maryja przybyła tutaj tak licznie do tronu Pani Jasnogórskiej, aby podziękować Bogu za ten nowy „Cud nad Wisłą”.

Bez Bożej pomocy nie dotarlibyśmy tutaj pełni radości i nadziei na przyszłość. Pozwól, Księże Arcybiskupie, że w imieniu redemptorystów i całej wielkiej Rodziny Radia Maryja w tym miejscu wyrażę słowa wdzięczności za Twoją osobistą postawę.

Ty, który przyczyniłeś się do tego, że Bóg ponownie zagościł w koszarach wojskowych, jako przewodniczący Zespołu Duszpasterskiej Troski o Radio Maryja z wielkim zaangażowaniem i z życzliwością chroniłeś to, co skuteczniej służy w dzisiejszych czasach i w dzisiejszej sytuacji, by Ewangelia zbawienia docierała do każdego człowieka. Dziękuję Ci za Twoje świadectwo niezłomnej miłości do Kościoła i do naszej Ojczyzny. Księże Arcybiskupie, dzisiaj cała Rodzina Radia Maryja pragnie łączyć się modlitewnie pod Twoim przewodnictwem z Ojcem Świętym Benedyktem XVI, który w Walencji modli się w intencji wszystkich rodzin na całym świecie. Właśnie jako Rodzina zgromadziliśmy się dzisiaj i jako ofiarę niesiemy naszą dyspozycyjność oddania naszej ludzkiej małości, aby Bóg przez nią, jak w Maryi, uczynił miejsce swojej promieniującej miłość. Dzisiaj tak bardzo potrzebna jest nasza modlitwa za cały Kościół Boży, któremu przewodzi Ojciec Święty Benedykt XVI, potrzebna jest nasza modlitwa za Kościół w Polsce i za naszą kochaną Ojczyznę, za rządzących w naszym Narodzie. Prosimy Cię, Księże Arcybiskupie, abyś przewodniczył tej naszej wspólnej modlitwie.

drukuj