fot. flickr.com

Zakończenie obchodów 100-lecia Objawień Fatimskich

Kończą się dziś obchody jubileuszu 100-lecia Objawień Fatimskich. Z tej okazji parafia św. Dominika w Warszawie zorganizowała akcję modlitewno-pokutną. Polegała ona na odmawianiu 100 godzin różańca w domu, kościele bądź każdym innym miejscu. Modlitwę rozpoczęło w niedzielę 800 wiernych i zakończyło wczoraj w nocy.

Punktem kończącym jubileusz 100-lecia Objawień Fatimskich jest jednodniowy post. Dziś podjęło go około 600 osób.

Koordynator akcji o. Krzysztof Michałowski, proboszcz parafii św. Dominika w Warszawie, podkreśla, że inicjatywa jest praktyczną odpowiedzią na wezwanie Matki Bożej z Fatimy

W związku ze 100-leciem Objawień Fatimskich postanowiliśmy podjąć wezwanie Matki Bożej, czyli pomodlić się wspólnie na różańcu i pościć w intencjach fatimskich. Ponieważ już o Fatimie już dużo powiedziano, to my chcieliśmy poprosić ludzi do tego, aby praktycznie wspólnie pomodlili się i pościli. Ludzie naprawdę się jednoczą. Mamy poczucie pewnej wspólnoty i odpowiedzialności. Wierzymy, że wezwanie Matki Bożej zaprasza nas do tego, żeby realnie przez wiarę i pokutę wpływać na losy świata. Wierzymy, że będzie z tego mnóstwo łask – wskazuje o. Michałowski.

Pierwsza edycja akcji modlitewno-pokutnej zorganizowanej przez parafię św. Dominika w Warszawie odbyła się w maju. Wówczas odmówiono łącznie około 1500 części różańca, a ponad 400 osób podjęło jednodniowy post ścisły.

RIRM

drukuj