fot. Ks. dr Paweł Rytel-Andrianik / Niedziela

Wizyta ad limina Apostolorum – dobiega końca

Dziś wszyscy polscy biskupi spotykają się z papieżem Franciszkiem, który skieruje do nich swoje słowo. Tymczasem przed południem Ojciec Święty przyjmuje na audiencji biskupów z metropolii wrocławskiej, katowickiej i częstochowskiej.

Od rana jedna z grup biskupów jest na spotkaniu w Kongregacji ds. Biskupów.  Inna zaś grupa rozmawia w Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. W tej kongregacji zwrócono uwagę na potrzebę wierności ślubom zakonnym, malejącą liczbę powołań szczególnie do zakonów żeńskich oraz znaczenie osób życia konsekrowanego w dziele nowej ewangelizacji. Zauważono wkład m.in. ojców redemptorystów wraz z TV Trwam, Radiem Maryja i Naszym Dziennikiem, którzy przekazują na bieżąco przesłanie Ojca Świętego Franciszka.

O 12.30 odbędzie się audiencja z papieżem Franciszkiem, a po południu Msza Święta w Bazylice św. Pawła za Murami, której przewodniczy i homilie wygłosi ks. abp. Sławoj Leszek Głódź. Wieczorem biskupi zaproszeni są na kolację do Ambasady RP przy Stolicy Apostolskiej.

Wizyta ad limina Apostolorum kończy się w sobotę.

RIRM/ks. P. Rytel-Andrianik/Niedziela

drukuj