fot. change.org

Watykański szpital chce przyjąć dziecko, o którego życie toczy się batalia w Wielkiej Brytanii

Watykański szpital Dzieciątka Jezus wyraził gotowość przyjęcia prawie 2-letniego chłopca z Wielkiej Brytanii. Cierpi on na nieuleczalną chorobę neurologiczną, której wciąż nie udało się zdiagnozować. Wbrew woli rodziców, lekarze chcą odłączyć go od aparatury.

Chłopiec choruje od siódmego miesiąca życia. Stwierdzono u niego poważne uszkodzenie mózgu. Obecne trwa batalia w sądach, które przyznają rację lekarzom, że nie ma ratunku dla dziecka.

Pomocną dłoń do rodziców chłopca wyciągnął papież Franciszek. Podczas środowej audiencji ojciec dziecka Thomas zabiegał o możliwość kontynuowania dla niego terapii w watykańskim szpitalu. Ojciec Święty polecił uczynić wszystko, aby sprowadzić chłopca do Rzymu. Watykański Sekretariat Stanu ma dopilnować wszelkich formalności.

Z ojcem chłopca spotkała się także dyrekcja szpitala Dzieciątka Jezus. Przedstawiono mu plan terapii i dalszą diagnostykę. Dyrekcja zapewniła też o pełnej współpracy z lekarzami z Liverpoolu, których zarazem powiadomiła o gotowości przyjęcia chłopca.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj