Uroczystości w Łagiewnikach

W Krakowskich Łagiewnikach dobiegają końca uroczystości związane z 10 leciem konsekracji przez Ojca św Jana Pawła II Bazyliki Miłosierdzia Bożego. Obchody Jubileuszu rozpoczęły się w piątek Mszą św. pod przewodnictwem ks kard. Franciszka Macharskiego.

 

Świętowaniu  towarzyszą świadectwa, wystawy, koncerty oraz wspólna modlitwa.

Jak mówi ks. prałat Franciszek Ślusarczyk wicerektor sanktuarium Bożego Miłosierdzia przez całą niedzielę będą sprawowane Msze Św. dziękczynne.

 

Będą sprawowane przez Księzy biskupów kapłanów związanych z historią tego Sanktuarium. Oprócz tego odbywać się będą piękne koncerty. Myślę o dzieciach, młodzieży i dorosłych. Będzie piękny koncert o godz. 17:00 „ Miłosierdzie Boże w muzyce” a także o 21:00 „Apel z Matka Bożą Miłosierdzia przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny i bł. Jana Pawła II”.  Zakończy się pokazem światło – dźwięk „Przychodzę do ciebie Faustyno. Bedzie to wieczorne zwieńczenie trzech ostatnich dni – powiedział ks. prałat Franciszek Ślusarczyk.

 

W Łagiewnikach otwarto także wystawę fotograficzną „Dekada Miłosierdzia”. Przedstawia historię rozbudowy sanktuarium i uroczystość konsekracji świątyni. Zdjęcia zrobione zostały przez reporterów, którzy lecieli na pokładzie samolotu Jana Pawła II.

 

 RIRM
drukuj