fot. pl-pl.facebook.com/solneuwielbienie

Solne uwielbienie – próba generalna przed ŚDM w Wieliczce

26 maja, już po raz trzeci, na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce zabrzmią dźwięki koncertu Solne uwielbienie. W tym roku w największym koncercie uwielbienia w Boże Ciało w Małopolsce wystąpią m.in. Natalia Niemen, Janusz Radek i Arkadio.

Solne uwielbienie jest chrześcijańską inicjatywą, która stanowi przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

– Solne uwielbienie to ostatnia próba przed Światowymi Dniami Młodzieży. Wydarzenie odbędzie się nieopodal Brzegów – miejsca, w którym zaledwie 2 miesiące później Papież Franciszek spotka się z milionami młodzieży z całego globu – mówi o. Mariusz Tabor OFM, pomysłodawca koncertu.

Każdego roku na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce gromadzą się tysiące wiernych – dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy wspólnym śpiewem modlą się i uwielbiają Boga. Pomysł organizacji uwielbienia zrodził się trzy lata temu.

– Po raz pierwszy pomysł organizacji wydarzenia pojawił się w 2013 roku, gdy w Rio papież Franciszek ogłosił, iż miejscem kolejnych Światowych Dni Młodzieży będzie Kraków. Wówczas już młodzież wielicka rozpoczęła przygotowania do tego wielkiego święta młodych. Pierwszy koncert Solnego uwielbienia zorganizowany został w 2014 roku i zgromadził rzesze młodych ludzi. Po tym sukcesie jest corocznie organizowany jako przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży – wskazuje Magdalena Golonka, organizator z Urzędu Miasta i Gminy w Wieliczce.

Centralnym punktem koncertu Solne uwielbienie, tradycyjnie będzie uroczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlitwę uwielbienia poprowadzą członkowie wspólnoty Galilea. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Kardynał Stanisław Dziwisz. W koncercie zabrzmią zarówno tradycyjne pieśni kościelne, jak i hity współczesnej muzyki chrześcijańskiej. Będzie też czas na osobiste świadectwa wiary ludzi młodych.

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia, oprócz znakomitych gwiazd polskiej sceny muzycznej: Natalii Niemen, Janusza Radka i jednego z najbardziej popularnych raperów chrześcijańskich, Arkadio, na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce wystąpią soliści związani z polską sceną muzyki chrześcijańskiej: Monika Giergiel, Beata Krzywicka, Ada Kamienobrocka, Michał Olech i Robert Górski. Towarzyszyć im będą znakomici muzycy, współpracujący m.in. z Krakow Gospel Choir, zespołem Amen Band i chórem Joyful Voice.

Ponadto, tradycyjnie już, w czasie wydarzenia zaśpiewa powołany na okoliczność koncertu chór Solnego uwielbienia. W tym roku liczy on niemal 50 wokalistów pochodzących z całej Polski. W koncercie wystąpią także dzieci ze scholi działających na terenie gminy Wieliczka, które stworzą wyjątkowy, dziecięcy chór.

Małopolska Arena Lekkoatletyczna w Wieliczce to miejsce gdzie podczas ŚDM 2016 odbywać się będzie Festiwal Młodych.

Organizatorem koncertu Solne uwielbienie jest Gmina Wieliczka. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00.

solne uwielbienie_m

Kliknij, aby powiększyć

Magdalena Golonka/RIRM

drukuj