„Skazani za Skazujących”

Więźniowie włączą się w krucjatę różańcową w obronie przed terroryzmem za wstawiennictwem błogosławionych franciszkańskich męczenników. Już jutro rusza inicjatywa „Skazani za Skazujących”

Inicjatywa „Skazani za Skazujących” rusza 5 grudnia w Krakowie, w drugą rocznicę beatyfikacji franciszkańskich misjonarzy męczenników: o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. Tego dnia w bazylice św. Franciszka z Asyżu w Krakowie o godz. 19.00 ks. bp Damian Muskus będzie przewodniczył Eucharystii, po której rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo poprowadzi zespół Jaspis z kościoła Ojców Jezuitów pw. św. Barbary w Krakowie.

– Chciałbym serdecznie zaprosić na to wydarzenie młodych ludzi. będzie tam promowana płyta. Dochód z jej sprzedaży będzie przeznaczony na zakup różańców dla więźniów, oraz na ignacjańskie dni młodzieży, dlatego zapraszam nie tylko młodych, ale też tych, którzy są blisko Kościoła, ale też tych, którzy są dalej, jak przyjdą przekonają się, że to dotyczy ich szczególnie Pan Bóg działa, Duch Św. działa – powiedział Rafał Gaze, lider zespołu Jaspis.

Uczestnicy krucjaty będą modlić się o rozsądek i opanowanie dla osób „skazujących”, czyli dopuszczających się aktów terrorystycznych.

– Najsilniejszą taką obroną przed tym, co się teraz dzieje jest modlitwa i zaufanie Panu Bogu – dodał Rafał Gaze.

W krucjatę modlitewną włączą się więźniowie. Ci, którzy odbywają karę, uświadamiają sobie i innym osadzonym, że można wynagrodzić zło i jedyną możliwość daje w ich sytuacji życiowej właśnie modlitwa.

W Polsce funkcjonują 154 jednostki penitencjarne i przebywa w nich ok. 73 tys. osadzonych. Błogosławieni franciszkanie Zbigniew Strzałkowski i Michał Tomaszek zostali zamordowani przez komunistycznych terrorystów z organizacji Świetlisty Szlak w Peru 26 lat temu. Gdy dwa lata temu, 5 grudnia, odbyła się ich beatyfikacja, wówczas stali się też nieoficjalnie patronami sprzeciwu wobec terroryzmu. Ponad rok temu narodziła się „Krucjata Różańcowa w obronie przed terroryzmem”. Została zainicjowana przez belgijską Polonię po pierwszych zamachach terrorystycznych we Francji. Krucjatę koordynują franciszkanie z Krakowa.

TV Trwam News/RIRM

drukuj