fot. o. Mariusz​ Mazurkiewicz CSsR

Ruszają Dni w Diecezjach przed ŚDM w Panamie

Rozpoczynają się tzw. Dni w Diecezjach przed Światowymi Dniami Młodzieży. Młodzi do 21 stycznia będą się gromadzić we wszystkich diecezjach Panamy, a także w wybranych diecezjach innych krajów tego regionu.

W tym czasie młodzież będzie mieszkać u panamskich rodzin i brać udział w wydarzeniach organizowanych przez lokalne parafie i wspólnoty.

– To czas poznawania lokalnej kultury i ludzi, ale też doświadczenia powszechności Kościoła – powiedział przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży KEP ks. bp Marek Solarczyk.

ŚDM to doświadczenie wiary żywego młodego Kościoła. 3,5 tys. młodych Polaków, którzy polecieli na ŚDM, pełni rolę ambasadorów Polski – pokreślił podczas konferencji w ubiegłym tygodniu ks. bp Marek Solarczyk.

– Gdy użyłem słowa pielgrzym, chciałem wyrazić główną myśl i motyw, który jest wpisany w ŚDM. Przede wszystkim jest to doświadczenie wiary bogatsze niż tylko spotkania. Tak jak dwa lata temu w Krakowie, gdzie młodzi zebrali się w jednym miejscu. Teraz będzie miało to miejsce w Panamie. Dzieło ŚDM to stała troska o duszpasterstwa młodzieży. Ojciec Święty zawsze wydaje orędzia, które są przeżywane w każdą Niedzielę Palmową. To jest motyw, o którym nie możemy zapominać – zaznaczył ks. bp Marek Solarczyk.

Po zakończeniu Dni w Diecezjach pielgrzymi udadzą się autokarami do Panama City, gdzie rozpoczną się centralne uroczystości.

Będzie to czas uczestnictwa w katechezach, Mszach św., spotkaniach w grupach i na koniec – spotkania z Ojcem Świętym Franciszkiem.

Tematem przewodnim ŚDM w Panamie, które odbędą się w dniach 22-27 stycznia, są słowa Matki Bożej, zaczerpnięte z Ewangelii św. Łukasza: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego”.

RIRM

drukuj